Dwie umowy na dofinansowanie środkami w dyspozycji Samorządu Województwa Podlaskiego zostały podpisane w czwartek (4 kwietnia) w suwalskim Urzędzie Miejskim. Artur Kosicki Marszałek Województwa podpisał z Czesławem Renkiewiczem, Prezydentem Suwałk dokument na mocy, którego do Suwałk trafią 3 mln zł na budowę pasa startowego. Alicja Andrulewicz, Dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury podpisała umowę na dotację w wysokości 80.000 zł. Kwota zasili budżet Suwałki Blues Festivalu.
- Dziękuję Władzom naszego województwa za kontynuujące dobrej współpracy naszych samorządów. Zawsze wzajemnie wspieraliśmy nasze działania i cieszę się, że dalej może tak być. Te dwie umowy to istotna pomoc finansowa w realizacji zadań naszego miasta – powiedział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk - My jako samorząd też wspieramy działania województwa dokładając chociażby z budżetu Suwałk pieniądze na utrzymanie międzynarodowego połączenia kolejowego Białystok Kowno czy wspierając finansowo placówki medyczne zarządzane przez Marszałka – dodał Prezydent Suwałk.
Artur Kosicki Marszałek Województwa podkreślił, że Zarząd będzie wspierał Suwałki na równi z każdym innym samorządem z naszego województwa.
- Stawiamy na rozwój nie tylko silnych ośrodków miejskich, takich jak Białystok, ale także miast mniejszych, by rozwój województwa przebiegał faktycznie w sposób zrównoważony – podkreślił Marszałek Kosicki.