Wszystkim mieszkańcom Suwałk, którzy nie mogą doczekać się sobotniego (13 kwietnia) oficjalnego otwarcia obwodnicy naszego miasta przygotowaliśmy galerię zdjęć wykonanych w dniu dzisiejszym dronem. Widać na nich, że droga jest przygotowana do ruchu samochodów.
Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk dziękuje wszystkim mieszkańcom Suwałk za zaangażowanie, wsparcie suwalskiego samorządu i Społecznego Komitetu Wsparcia Budowy Obwodnicy Suwałk w jej powstanie.
- Absolutnie nie przypisujemy sobie tytułu budowniczych tej drogi. Jednak trzeba pamiętać, że to dzięki zaangażowaniu setek mieszkańców Suwałk udało nam się zwrócić uwagę władz centralnych na problem jakim jest, a za moment będzie - ogromny ruch tranzytowy w Suwałkach – mówi Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, który jednocześnie podkreśla, że jest bardzo szczęśliwy, że obwodnica Suwałk, w końcu zostanie otwarcia.
- Cieszę się w imieniu ogółu ale również i każdego mieszkańca z osobna. Cieszę się, że będą mogli Państwo od soboty czuć się w Suwałkach bezpieczniej i bardziej komfortowo. Cieszę się, że przy Waszych blokach i domach będzie ciszej i spokojniej – informuje Prezydent Suwałk - Gratuluję Suwalczanom, że potrafili razem ramię w ramię zamanifestować potrzebę powstania tej drogi. Jestem dumny, że mogę być Prezydentem Miasta i takich mieszkańców, którzy potrafili razem zjednoczyć się we wspólnym celu. To Państwa sukces, że ta droga powstała – podsumowuje Czesław Renkiewicz.
A specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy dużą galerię zdjęć wykonanych piątkowego poranka dronem. Możecie Państwo obejrzeć jak w przeddzień otwarcia obwodnica wygląda z lotu ptaka.