Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane na śpiewy majowe, które odbędą się 18 maja 2019 r. (sobota) o godz. 11.00 w Zarzeczu, gmina Przerośl przy przydrożnym krzyżu.

Uroczystości rozpocznie Msza Święta wraz  z ceremonią poświęcenia pól.

Uprzejmie informujemy, że Starostwo Powiatowe w Suwałkach wspólnie z Urzędem Gminy w Przerośli, Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Turystyki w Przerośli oraz Parafią pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Przerośli organizuje XVI Powiatowe Spotkania Zespołów Ludowych Suwalszczyzny Śpiewających Majowe Pieśni Religijne „Chwalcie łąki umajone”.

Celem spotkania jest kontynuacja śpiewów majowych osadzonych w tradycji lokalnej oraz ocalenie od zapomnienia rzadko wykonywanych pieśni.

Śpiewy majowe są objęte patronatem Starosty Suwalskiego oraz patronatem medialnym miesięcznika diecezji ełckiej „Martyria”.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.