Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Suwałki

Suwalscy policjanci, dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, kontrolowali prędkość z jaką poruszały się pojazdy na drogach powiatu suwalskiego. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość i nieprawidłowo wykonywane manewry, to wciąż główne przyczyny wypadków drogowych.

Wczoraj, od wczesnych godzin rannych, policjanci suwalskiej „drogówki”, na terenie całego powiatu, przeprowadzali kaskadowy pomiar prędkości. Celem tych działań było uświadamianie kierującym pojazdami, że nadmierna prędkość jest podstawową przyczyną wypadków drogowych, która prowadzi do tragicznych w skutkach zdarzeń, a także wyegzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości

Policjanci skontrolowali w sumie 89 pojazdów. Niestety, prędkość przekroczyło aż 48 kierowców, w tym 9- samochodów ciężarowych. Mundurowi przypominali też uczestnikom ruchu jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną– taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić niebezpieczne sytuacje, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji.

Ponadto policjanci skontrolowali stan trzeźwości 165 kierujących. Niestety, wśród nich nie zabrakło "czarnej owcy". Około godziny 23.00 dyżurny suwalskiej komendy Policji został powiadomiony, że drogą krajową nr 8 jedzie w kierunku granicy najprawdopodobniej nietrzeźwy kierujący. We wskazane miejsce natychmiast został skierowany patrol ruchu drogowego. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali do kontroli kierującego fiatem ducato. Badanie stanu trzeźwości, siedzącego za kierownicą 33- latka, wykazało ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Teraz nieodpowiedzialnym zachowaniem kierującego zajmie się sąd.

Policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą kontynuowane w przyszłości.

Apelujemy do kierujących o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości i zdrowy rozsądek na drodze.


 

  • Policjant w umundurowaniu służbowym, w białej czapce na głowie, mierzy prędkość jadących pojazdów.
  • Policjant w umundurowaniu służbowym, w białej czapce na głowie, sprawdza trzeźwość kierującego.
  • Policjant w umundurowaniu służbowym, w białej czapce na głowie, zatrzymuje motocyklistę.