Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Suwałki

Co powinien zawierać dobry krem do rąk?

Codzienna pielęgnacja dłoni to sposób na zachowanie ich młodego wyglądu na wiele lat. Dobry krem do rąk pozwoli ochronić skórę przed wieloma szkodliwymi czynnikami, z którymi styka się na co dzień, a także zapewni jej odpowiednie nawilżenie i odżywienie. Jakie składniki powinny znaleźć się w produktach tego typu?

Czego unikać w kremach do rąk?

Zacznijmy od tego, czego nie powinien zawierać dobry krem do rąk. Jako kosmetyk bardzo często stosowany, ma realny wpływ na wygląd i zdrowie naszej skóry, dlatego dobór odpowiedniego produktu jest kluczowy dla skutecznej pielęgnacji. Z tego względu wszelkie składniki pochodzenia syntetycznego mogą nie tylko nie pomóc, ale wręcz przynieść efekt odwrotny od zamierzonego. Wiele ze sztucznych substancji, stosowanych w kosmetykach – konserwanty, barwniki, emulgatory – mogą powodować przesuszenie skóry, jej podrażnienie, a nawet reakcje alergiczne. W efekcie nie tylko nie zyskamy miękkiej i nawilżonej skóry, ale możemy także dorobić się problemów skórnych. Najlepiej unikać produktów zawierających silikony, PEG oraz mineralne oleje.

Naturalne kremy, czyli postaw na bezpieczne kosmetyki

Kosmetyki, które mają realny pozytywny wpływ na stan naszej skóry to naturalne kremy do rąk. Nie zawierają substancji sztucznego pochodzenia, zostały one w nich zastąpione organicznymi składnikami, najczęściej roślinnymi – olejami i ekstraktami. Dzięki temu nie powodują podrażnień i są w pełni bezpieczne dla skóry, mogą być stosowane także u osób wrażliwych i ze skłonnością do alergii. Często mają działanie łagodzące, jednak do ich największych zalet należą właściwości nawilżające, odżywiające i hamujące procesy starzenia się skóry.

Na rynku można znaleźć naturalne kosmetyki do pielęgnacji dłoni, np. producenta Yope – krem do rąk tej polskiej marki składa się w aż 98% z naturalnych składników, nie zwiera PEG, silikonów ani mineralnych olei. Dostępne są trzy unikalne warianty zapachowe: szałwia z zielonym kawiorem, drzewo sandałowe z imbirem oraz zielona herbata z miętą. Dzięki organicznym składom ich działanie jest bardzo skuteczne i obejmuje:

  • silne nawilżanie skóry,
  • poprawę jej jędrności,
  • dostarczenie jej potrzebnych składników i silne odżywienie,
  • zahamowanie procesów starzenia się,
  • ochronę przed szkodliwymi czynnikami, np. wiatrem czy słońcem.

Jakie składniki powinien zawierać najlepszy krem do rąk?

Dobry krem do rąk posiada „czysty” skład, wolny od szkodliwych substancji sztucznego pochodzenia. W zamian zawierają się w nim naturalne składniki o odpowiednich właściwościach, mające zbawienny wpływ na skórę dłoni. Do substancji, które powinny znaleźć się w najlepszym kremie, należą:

  • masło shea – jest idealną bazą dla kosmetyku tego typu, posiada bowiem odpowiednią, gęstą konsystencję i właściwości głęboko nawilżające skórę; dobrze odżywia, a także chroni przed działaniem promieniowania UV; koi podrażnienia i jest łagodnym składnikiem, może być stosowane przez osoby o wrażliwej skórze; ma także właściwości poprawiające elastyczność i opóźniające proces starzenia się skóry,
  • olej kokosowy – również ma przyjemną, gęstą konsystencję, jest znany z działania silnie nawilżającego i odżywiającego; chroni skórę przed promieniowaniem UV, działając jak naturalny filtr przeciwsłoneczny,
  • olej arganowy – jeden z najbardziej cenionych za swoje właściwości olei o silnych właściwościach hamujących proces starzenia się skóry; dobrze nawilża, poprawia elastyczność, działa przeciwzmarszczkowo i łagodzi podrażnienia,
  • witamina E – witamina, która odpowiada za opóźnianie procesów starzenia się skóry.