Dzielnicowi z Bakałarzewa zatrzymali 31- latka, który kierował motorowerem, mając 1,4 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a jego jednoślad- tablic rejestracyjnych.

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Bakałarzewie, wczoraj przed południem, pełnili służbę obchodową w swoim rejonie. Kwadrans przed godziną 12.00 w miejscowości Kurianki Pierwsze uwagę mundurowych zwrócił motorower, którym poruszało się dwóch mężczyzn bez kasków ochronnych. Dodatkowo jednoślad nie posiadał tablic rejestracyjnych. W trakcie kontroli funkcjonariusze wyczuli od kierującego wyraźny zapach alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,4 promila alkoholu w organizmie 31-latka. Na domiar wszystkiego, podczas sprawdzeń w policyjnych bazach wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz dalszym losem mieszkańca gminy Raczki zajmie się sąd.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.