Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Suwałki

W czasie trwającej w tym roku 4 dni akcji „Znicz 2019", na suwalskich drogach nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Niestety nie zabrakło nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiedli do swoich aut po alkoholu. Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących.

W tym roku akcja "Znicz" rozpoczęła się w czwartek 31 października, a zakończyła w niedzielę 3 listopada. Nad bezpieczeństwem czuwało codziennie kilkudziesięciu funkcjonariuszy Policji. Wszystko po to, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim, którzy w te dni odwiedzali groby najbliższych.

W czasie tych czterech dni na drogach powiatu suwalskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowych. Odnotowano natomiast 14 kolizji drogowych.

W ciągu czterech dni policjanci, mimo licznych apeli, zatrzymali  aż 2  nietrzeźwych kierujących. Niechlubnego rekordzistę policjanci zatrzymali w minioną niedzielę w Suwałkach, przy ul. Reja. 36- latek zdecydował się wsiąść za kierownicę renault, mając ponad  2,7 promila alkoholu w organizmie.

Największe natężenie ruchu odnotowano na drogach dojazdowych i wokół cmentarzy. W wielu miejscach zmieniona została organizacja ruchu, tak by z jednej strony umożliwić wszystkim sprawne dotarcie do cmentarzy, z drugiej zaś przygotować miejsca parkingowe dla odwiedzających groby.

W tych miejscach policjanci wspierani przez młodzież z klas mundurowych Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Suwałkach kierowali ruchem i pomagali kierowcom w sprawnym przemieszczaniu się. Funkcjonariusze patrolowali także okolice oraz same cmentarze, by zapewnić bezpieczeństwo odwiedzającym groby.

  • Policjant w umundurowaniu służbowym, w białej czapce i odblaskowej kamizelce kieruje ruchem drogowym
  • Policjant w umundurowaniu służbowym, w białej czapce i odblaskowej kamizelce wręcza element odblaskowy
  • Policjant w umundurowaniu służbowym, w białej czapce i odblaskowej kamizelce wręcza element odblaskowy
  • Policjant w umundurowaniu służbowym, w białej czapce i odblaskowej kamizelce kieruje ruchem drogowym
  • Policjanci w umundurowaniu służbowym, w odblaskowych kamizelkach patrolują cmentarz