Jeszcze w listopadzie ma zostać oddany do użytkowania kolejny odcinek tzw. „Trasy Wschodniej” – ulica Rotmistrza Witolda Pileckiego oraz boisko przy Zespole Szkół Technicznych. To kolejne duże projekty, które Miasto Suwałki zrealizowało dzięki wsparciu środków z Unii Europejskiej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zarówno jedna i druga inwestycja realizowana była z dość sporymi problemami ponieważ w obu przypadkach
Miasto Suwałki było zmuszone do odstąpienia od umowy z poprzednimi wykonawcami i konieczności rozpisania przetargów na nowo.

Prace budowlane przy ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego – czyli drodze łączącej ul. Północną z ul. Pułaskiego zakończyły się zgodnie z terminem we wrześniu br. Obecnie trwa jeszcze proces odbioru i dopuszczenia inwestycji do użytkowania.

- Mamy już wszelkie niezbędne pozwolenia. Czekamy na odbiór przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Złożyliśmy już w Białymstoku komplet dokumentów i czekamy na tę ostateczną decyzję – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk - Firma PDM, która była wykonawcą tej drogi, wykonała inwestycję za blisko 18,5 mln zł.  Powstała zupełnie nowa droga, dwa nowe ronda- przy ul. Wyszyńskiego oraz przy ul. Północnej. Powstało oświetlenie, ścieżki rowerowe i chodnik. Ustawione został wiaty przystankowe – wymienia Prezydent Suwałk.

Ta inwestycja pozytywnie wpłynie na lepsze skomunikowanie os. Kamena z osiedlem Północ, a dodatkowo otworzy dostęp do nowych terenów wzdłuż których już powstają m.in. kolejne osiedla mieszkaniowe.

Również w tym miesiącu zostanie oddane do użytkowania nowe boisko przy Zespole Szkół Technicznych.  Inwestycję po poprzednim wykonawcy dokończyła firma Panorama Obiekty Sportowe za kwotę 3,7 mln zł. Na te zadanie Miasto Suwałki otrzymało 1 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W ramach budowy powstały:

  • bieżnia wraz z zeskokiem do skoku w dal. Bieżni okrężnej trzytorowej o długości nominalnej 300 m wraz z trzytorowym odcinkiem prostym o długości 100m i ogrodzeniem bieżni;
  • boiska do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej o wymiarach pola gry 46 m x 73 m wraz z ogrodzeniem i piłkochwytami;
  • boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 30,56 m x 44,16 m wraz z ogrodzeniem;
  • siłownia plenerowa;
  • budynek zaplecza sanitarno – szatniowego;