Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Suwałki

Jeszcze w tym miesiącu zakończą się prace budowlane w budynku Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. Noniewicza 71. Remont rozpoczął się we wrześniu ubiegłego roku. Były budynek Regionalnego Ośrodka Kultury i Sztuki za kwotę ponad  6 mln zł przeszedł prawdziwą metamorfozę. Inwestycję w kwocie prawie 4 mln zł dofinansowała Unia Europejska.
- Zgodnie z podpisaną umową dyrekcja Suwalskiego Ośrodka Kultury planuje, że 27 listopada zakończą się prace budowlane. W grudniu rozpoczną się odbiory. Następnie obiekt zostanie wyposażony i umeblowany. Oficjalne otwarcie dla mieszkańców Suwałk zaplanowano na luty przyszłego roku – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.
Podstawowy zakres prac związanych z przebudową budynku SOK obejmował: przebudowę ścian i stropów, posadzek, przebudowę poddasza i dachu, wymianę stolarki wewnętrznej i zewnętrznej oraz renowację elewacji.
W budynku znajdą się galerie, pracownie artystyczne ale również bluesowa restauracja.
- Cieszę się, że kolejny budynek potrzebny suwalskiej kulturze zostanie dostosowany do wymogów i standardów XXI wieku – podsumowuje Prezydent Suwałk.