Suwalscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu citroenem, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną przepisami prędkość o 54 km/h. 29-latek natychmiast stracił prawo jazdy. Kontrole prędkości w tym miejscu odbywają się po zgłoszeniach na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Suwałkach, w Bakałarzewie, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego citroenem. 29-letni suwalczanin jechała w terenie zabudowanym z prędkością 104 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną przepisami prędkość o 54 km/h. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Mieszkańcy Bakałarzewa wielokrotnie wskazywali poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa zagrożenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości na tym odcinku drogi. Policyjne kontrole są reakcją na te zgłoszenia, a ujawniane wykroczenia potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem Mapy.

Mundurowi apelują o ostrożną i rozważną jazdę. Przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.