Centrum Aktywności Społecznej Pryzmat, prowadzące Suwalskie Biuro Wolontariatu szuka chętnych do włączenia się w akcję pomocy osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym w związku z trudną sytuacją zagrożenia koronawirusem. 
Pełnoletnie osoby, które mogłyby innym zrobić zakupy, wyprowadzić psa oraz pomóc w załatwieniu pilnych spraw mogą zgłaszać się telefonicznie pod numer: 883 240 678, mailowo na adresy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Do stowarzyszenia mogą też zgłaszać się osoby potrzebujące pomocy w wymienionych sprawach.
Na podstawie zgłoszeń powstanie baza danych, dzięki której będzie można dzielić się informacjami o potrzebach oraz o możliwościach pomocy.

Jednocześnie do stowarzyszenia mogą też zgłaszać się osoby potrzebujące pomocy prawnej, psychologicznej i finansowej, w szczególności osoby pokrzywdzone przestępstwem. Zgłoszenia telefoniczne należy kierować pod numer: 883 240 678, mailowe na adresy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..