Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Suwałki

Miasto Suwałki ogłosiło przetarg na dokończenie prac przy budowie ulicy 100-lecia Niepodległości (drogę, która połączy ul. Utratę i Sejneńską). Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 8 lipca. Prace mają zostać wykonane do 30 września 2020 roku.

W połowie maja poinformowaliśmy Państwa, że zgodnie z umową zawartą 2 kwietnia 2019r. firma PRASKO Construction Sp. z o.o., miała wybudować ul. 100-lecia Niepodległości (drogę, która połączy ul. Utratę i Sejneńską) do 15 maja 2020 roku. Prace objęte umową nie zostały wykonane.

W piątek (15 maja) Miasto Suwałki złożyło oświadczenie o odstąpieniu od umowy z firmą PRASKO, która była głównym wykonawcą tej inwestycji. Odstąpienie od umowy z Miastem złożył również wykonawca.

Prace pozostałe do wykonania to ułożenie warstwy ścieralnej asfaltu na całym odcinku objętym inwestycją, oznakowanie poziome i pionowe. Prace przy niedokończonych obrzeżach, chodnikach i ścieżkach rowerowych oraz zatokach autobusowych. W celu przyspieszenia zakończenia inwestycji część prac wykona Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach.

Zatem po przejściu procedur odbiorowych droga zostanie otwarta i przejezdna z końcem października tego roku.

Ze szczegółami przetargu można zapoznać się tutaj.