Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Suwałki

Informacja o zmianach w funkcjonowaniu Urzędu Stanu Cywilnego
Urzędu Miejskiego w Suwałkach.
 
Z powodu pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej i 80% absencji pracowników wydziału Urzędu Stanu Cywilnego informujemy o czasowym zwieszeniu bezpośredniej obsługi klientów. Osobiście przyjmowane będą tylko i wyłącznie sprawy pilne – to znaczy rejestracja zgonów oraz martwych urodzeń (sporządzanie aktów zgonów), czynności te realizowane będą w poniedziałki w godz. od 8.00 do 16.00 oraz od wtorku do piątku w godz. od 7.30 do 14.30.

W Każdym innym przypadku wnioski przyjmowane są wyłącznie za pośrednictwem platformy ePUAP lub poprzez pozostawienie wniosku w biurze podawczym urzędu umiejscowionym w holu głównym budynku przy ul. Mickiewicza 1.

Wnioski dotyczące rejestracji zagranicznych dokumentów stanu cywilnego mogą być składane wyłącznie drogą pocztową, natomiast pozostałe wnioski, np. o wydanie odpisów aktów stanu cywilnego, o zmianę imienia i nazwiska, o sprostowanie lub uzupełnienie aktów stanu cywilnego można składać listownie lub elektronicznie, za pośrednictwem tzw. profilu zaufanego (epuap.gov.pl).
Do złożenia wniosku wystarczy profil zaufany – informacje, w jaki sposób należy składać wnioski znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/gov/zaloz-profil-zaufany.
 
Przepraszamy Państwa za wprowadzone ograniczenia powodowane faktem pracy wyłącznie jednej z pięciu osób zatrudnionych w Wydziale USC – mającej dostępy do rejestrów państwowych. Wydział nie jest w stanie na bieżąco realizować zamówień na odpisy aktów
i zaświadczenia. Rozumiejąc wystąpienie bardzo pilnych przypadków, w których wymagane jest wydanie odpisu aktu stanu cywilnego prosimy o kontakt telefoniczny lub za pośrednictwem komunikacji elektronicznej z Urzędem Stanu Cywilnego w Suwałkach: 87 562 80 16, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i indywidualne ustalenie możliwego terminu załatwienia sprawy.

Apelujemy do mieszkańców o zrozumienie trudnej sytuacji i prosimy o odłożenie załatwienia spraw nie mających pilnej potrzeby na późniejsze terminy lub skorzystanie z możliwości ich załatwienia w innych urzędach stanu cywilnego (odpisy aktów stanu cywilnego: urodzenia, zgonu czy zawarcia małżeństwa) pobrać można w każdym urzędzie stanu cywilnego (od miejscowienie właściwości urzędu).
 
Sekretarz Miasta Suwałki