Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Suwałki

Eleganckie koszule - obowiązkowe w męskiej szafie

Mówi się, że klasyczne, czarne szpilki to absolutny must have w każdej szafie kobiecej. Czy panowie mają taki must have? Oczywiście, że tak. To eleganckie koszule. To one są tym najważniejszym fragmentem męskiej garderoby jest koszula w kolorze białym. To rzecz, to element ubrania, który obowiązkowo musi znaleźć się w szafie, ponieważ nigdy nie wiadomo kiedy będzie trzeba ją wyjąć do użytku.

Eleganckie koszule - ponadczasowość i uniwersalność

Biała koszula od zawsze kojarzona była z eleganckimi okazjami lub z wyjątkowymi odwiedzinami. W zdecydowanej mierze eleganckie koszule w kolorze białym noszone były rzadko. Dzisiaj takie podejście do tematu bardzo mocno się zmienia. Panowie zakładają tego typu garderobę przy innych okazjach, aby stworzyć ciekawą i inspirującą stylizację. Osoby twierdzące, że tego typu koszule są nudne i jednostajne są w ogromnym błędzie. Wszystko bowiem zależy od kroju, detali, mankietów, a nawet materiału, z jakiego całość zostanie uszyta. Nie ma mowy o czymś takim jak nuda - nawet wtedy, jeżeli decyduje się na nieśmiertelną klasykę dającą okazję do stworzenia wspaniałych zestawów ubrań każdego dnia.

Przy ubraniach pasuje jedna bardzo ważna zasada - biel pasuje do wszystkiego. Zwykłe jeansy i biała koszula? Zestaw idealny! Beżowe spodnie i biała koszula? Nie może być lepszej propozycji. Biały jest kolorem uniwersalnym. Drodzy Panowie! Rozwiązując dylemat odnośnie tego, co założyć na siebie - sięgajcie po białe koszule. One pasują do wszystkiego!

Eleganckie koszule - rodzaje koszul

Zanim jednak ktoś wybierze białe, eleganckie koszule do stylizacji musi zdawać sobie sprawę, że istnieje pewien podział wszystkich koszul. Można powiedzieć, że jest to podział nieformalny. Przy czym warto o nim poczytać, aby mieć świadomość, że ma się do czynienia z poszczególnymi elementami garderoby.

Koszule formalne, oficjalne, zakładane przy wielkich okazjach. Frakowe i smokingowe. Ich cechą wyróżniającą się jest kryta plisa lub plisa posiadająca jubilerskie guziki. W całkowitej hierarchii odzieżowej stoją one najwyżej i trzeba przyznać, że są one...rzadko zakładane. Dlaczego? Ze względu na swój nietypowy krój. W naszym kraju rzadko który pan zakłada frak lub smoking. Mężczyźni decydują się na tradycyjne garnitury, do których dopasowuje się koszule na spinki. Kołnierzyk przy nich ma wykrój klasyczny. Według zasad savoir-vivre do spinek obowiązkowy jest krawat lub mucha. Ich brak przy spinkach może być odczytywany jako kulturalny nietakt.

Białe, eleganckie koszule, jakie mogą być wykorzystywane przy różnych okazjach, to te z hidden buton-down (kryte guziczki w kołnierzu) wykonane z odpowiedniej bawełny. Przy mankietach koszuli muszą znajdować się także guziczki. Tego typu koszule powinno się mieć kilka. Jeżeli jedna będzie brudna, to z powodzeniem będzie można sięgnąć po kolejną.  Biel to tradycja, kojarzona z minionymi czasami. Moda z kolei to to, co było kiedyś modne wraca na nowo na salony i cieszy się coraz większą popularnością. Warto o tym pamiętać i zakupić taką koszulę do męskiej szafy, aby mieć zawsze dobry i wygodny ubiór dla siebie.

Eleganckie koszule męskie - materiały

Dziś, wiele sklepów oferuje swobodny wybór krojów: od męskich koszul o kroju slim i extra slim po klasyczne, regularne i luźne. W zależności od modelu, tkaniny są lekko rozciągliwe, co sprawia, że ​​są jeszcze wygodniejsze w noszeniu. Zdecydowanie należy zwrócić uwagę na jakość tkanin.

Eleganckie koszule wykonane z bawełny charakteryzują się przede wszystkim regulacją wilgoci i właściwościami oddychającymi. Są również przyjemnie miękkie i wytrzymałe. Dlatego każdy, kto dużo podróżuje, powinien korzystać z tego materiału, a może nawet zdecydować się na bawełnianą koszulę bez żelaza. Len jest ceniony ze względu na swoje liczne zalety, szczególnie latem. Naturalne włókno działa chłodząco, jest niewrażliwe na zabrudzenia i przepuszcza powietrze. Tkanina zapewnia również dobre samopoczucie skóry i jest niezwykle wytrzymała.