Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Suwałki

W suwalskiej Szkole Podstawowej nr 2 zakończyła się duża inwestycja dostosowująca obiekt do potrzeb uczniów niepełnosprawnych. Suwalskie placówki oświatowe są gotowe na powrót uczniów. Decyzje o tym czy klasy 1-3 powrócą do normalnego trybu nauczania zapadną już niebawem.

- Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w jednym z najstarszych budynków oświatowych w mieście czyli w Szkole Podstawowej nr 2 powstała winda, pochylnie, a na każdym piętrze łazienka przeznaczona dla osób niepełnosprawnych. Oprócz tego wybudowana została nowa klatka schodowa oraz kupiony został schodołaz.  Cała inwestycja pochłonęła ponad 530.000 zł – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

W związku z pandemią tzw. koronawirusa  i wzrostem zachorowań Rząd RP podjął w listopadzie 2020r. decyzję, że wszystkie klasy szkół podstawowych i ponadpodstawowych przechodzą w tryb nauczania zdalnego. Obecnie normalnie – choć w reżimie sanitarnym - pracują jedynie żłobki oraz przedszkola.

- Jesteśmy gotowi na przyjęcie naszych uczniów w mury szkół. Mam nadzieję, że obecna sytuacja pandemiczna pozwoli na powrót klas 1-3 do normalnego trybu nauczania – podsumowuje Prezydent Suwałk.