Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Suwałki

Policjanci z Suwałk, Sejn, Augustowa i Grajewa oraz funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Rutce Tartak, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku, Krajowej Administracji Skarbowej w Białymstoku wspomagani przez Zespół SPEED z WRD KWP w Białymstoku, dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, prowadzili wczoraj działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na drogach krajowych, prowadzących do granic naszego państwa.

Wczoraj, od wczesnych godzin rannych, policjanci z suwalskiej drogówki wspólnie z mundurowymi z Sejn, Augustowa i Grajewa oraz podlaskiej grupy SPEED wspomagani przez funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Rutce Tartak, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku i Krajowej Administracji Skarbowej w Białymstoku brali udział we wzmożonych działaniach, ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi nadzorowali ruch pojazdów poruszających się drogami krajowymi numer 61, 8i, S61, 8 i 16. Podczas prowadzonych kontroli drogowych, policjanci sprawdzali czy kierowcy nie przekraczają dozwolonej prędkości, mają zapięte pasy bezpieczeństwa i czy we właściwy sposób przewożą najmłodszych pasażerów. Mundurowi zwracali także szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, a także właściwe zabezpieczenie przewożonego ładunku oraz stan techniczny pojazdów. Podczas działań suwalscy policjanci ujawnili 32 przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości. Niechlubnym rekordzistą okazał się 28- latek, kierujący audi, który w Suwałkach, przy ulicy Utrata przekroczył dopuszczalna prędkość o 46 kilometrów na godzinę. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Mając na względzie bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, podobne działania będą kontynuowane w przyszłości.

  • Policjant RD mierzy prędkość pojazdów
  • Policjant RD mierzy prędkość pojazdów
  • Policjant RD sprawdza stan trzeźwości kierującego
  • radiowóz na tle słonecznego nieba
  • policjant sprawdza stan trzeźwości kierującego
  • Policjant RD mierzy prędkość pojazdów