Powiat Suwalski i Gmina Raczki zapraszają do wzięcia udziału w tradycyjnych obchodach dożynkowych „Święto Plonów 2022”
Dowspuda, 4 września 2022 r.


Powiat Suwalski i Gmina Raczki zapraszają rolników, przedsiębiorców z terenów wiejskich, instytucje działające na rzecz mieszkańców powiatu i gminy, producentów produktów lokalnych i rękodzielników na uroczystość dożynkową w Dowspudzie.

Tegoroczna impreza odbędzie się 4 września 2022 roku (niedziela), tradycyjnie na terenie Zespołu Szkół w Dowspudzie, przy ruinach pałacu Paca. Powiatowo-gminne „Święto Plonów 2022” rozpocznie się o godz. 11:00 Mszą Św. polową w Dowspudzie i zakończy ok. godz. 19:00.

W programie, obok tradycyjnej części obrzędowej, zaplanowany został konkurs wieńców dożynkowych, uhonorowanie wyróżniających się rolników z terenu powiatu suwalskiego, wystawę sprzętu rolniczego i płodów rolnych, pokazy tradycyjnych rzemiosł, kiermasz potraw, produktów lokalnych i rękodzieła.

Serdecznie Państwa zapraszamy do wzięcia udziału w imprezie i skorzystania z możliwości prezentacji swojej działalności oraz sprzedaży wyrobów podczas wydarzenia. Prosimy o zgłoszenie udziału na załączonym formularzu w terminie do 26 sierpnia 2022 r. (piątek) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.*

Odpłatność:
W tym roku nie będą pobierane opłaty za stoiska wystawców.

Rozstawianie stoisk w godz. 7.00 - 10.30 (przed rozpoczęciem Mszy Św).


Jednocześnie przypominamy, iż zgodnie z art. 3 ustawy z 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia - tylko żywność bezpieczna dla zdrowia i życia człowieka może znajdować się w obrocie, a odpowiedzialność za bezpieczeństwo żywności ponoszą przedsiębiorcy produkujący lub wprowadzający żywność do obrotu.  


Serdecznie zapraszamy.


* preferowana forma zgłoszenia uczestnictwa w imprezie drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., z którego zgłaszający otrzyma automatyczne potwierdzenie złożenia formularza.


W załączeniu:
Formularz zgłoszeniowy w wersji WORD do edycji i PDF