Czytaj więcej o: Spotkanie dotyczące dofinansowania działalności OSP

21 września 2019 roku w Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach, odbyło się spotkanie poświęcone dofinansowaniu działalności jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych  w związku  ze zmianą ustawy o ochronie przeciwpożarowej – Ustawy z dn. 31.07.2019 r. o zmianie ustawy o ochronie przeciwpożarowej, która weszła w życie w dniu 14 sierpnia 2019 roku. Ustawa nałożyła na jednostki OSP nowe zadania, na realizację  których jednostki otrzymały środki finansowe z budżetu państwa.

Czytaj więcej „Spotkanie dotyczące dofinansowania działalności OSP”

Czytaj więcej o: Nowy samochód ratowniczo – gaśniczy w Podwysokiem Jeleniewskiem, powiat suwalski.

21 września 2019 roku na placu przed strażnicą Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeleniewie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego Opel Movano jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Podwysokiem Jeleniewskiem.

Czytaj więcej „Nowy samochód ratowniczo – gaśniczy w Podwysokiem Jeleniewskiem, powiat suwalski.”

 • Aktualności

  Dzięki staraniom wielu osób – przede wszystkim władz i mieszkańców gminy Szypliszki, a także kierownictwa Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku – mieszkańcy i policjanci będą mieli do dyspozycji nowoczesny budynek.

 • Hotele nad morzem

  W porze urlopowej zaczynamy się zastanawiać nad wyborem odpowiedniego planu na wypoczynek - góry czy morze, kraj czy zagranica, all inclusive czy na własną rękę? Takie pytania stają przed nami najczęściej. Jednak, gdy już się zdecydujemy i padnie na morze to pojawia się kolejny problem - jaki nocleg będzie najlepszy. Pensjonat, hostel, hotel butikowy, a może hotel spa morze?

  Hotele butikowe

  Jeżeli nie ogranicza nas budżet i stawiamy na wysoki standard to warto wybrać hotel butikowy w Polsce. Co to takiego? To zdecydowanie opcja z górnej półki, to na pewno. Hotele butikowe to luksusowe obiekty hotelowe, które powstały z przerobionych na hotele klasztorów, dworków, zamków i temu podobnych posiadłości. Są to hotele prywatne, rzadko kiedy sieciowe i odznaczają się na tle obiektów ze swojej kategorii znacząco. Cechuje je zachowanie architektonicznego stylu z zewnątrz, a także często wewnątrz z dbałością o szczegóły. Przykładem takiego hotelu nad morzem może być na przykład Pałac Ciekocinko. To dworek szlachecki z początku dwudziestego wieku, który został odbudowany i odrestaurowany na potrzeby utworzenia wyjątkowego hotelu. Posiada oryginalną zabudowę z 1906 roku i 1910 roku. Styl architektoniczny został zachowany w zgodzie z oryginałem - secesyjny i artdeco. Hotele butikowe najczęściej oferują gościom strefę spa, restauracje, a także często sale konferencyjne i wiele więcej. Weekend spa to częsty wybór zarówno dla sezonowych urlopowiczów, jak i osób poszukujących chwili relaksu, więc nic dziwnego, że takie hotele nad morzem bałtyckim  stawiają na zapewnienie tego typu usług. Zwłaszcza te butikowe, więc jeśli marzy nam się spa nad morzem w wyrafinowanym otoczeniu to taka propozycja jest dla nas.

  Hotele

  Najpopularniejszą opcją są po prostu hotele, gdyż wybór jest szeroki - cenę i standard hotelu można z łatwością dostosować do własnego budżetu wyjazdowego oraz wymagań. Wiele hoteli nastawionych jest na turystów, zakładając, że nie zawsze będą to osoby majętne. Z tego powodu wiele hoteli spa nad morzem także jest w zasięgu osób, które na co dzień nie mogą pozwolić sobie na ekstrawagancję i niesamowite luksusy. Oczywiście z łatwością znajdziemy ekskluzywne hotele, choć i one często będą miały pokoje o niższym standardzie w atrakcyjnej cenie.

  Hostele

  Jeżeli bardziej od standardu noclegu zależy nam na cenie, dzięki której moglibyśmy zaoszczędzić pieniądze na lokalne atrakcje to hostele są dla nas. Na luksusowy hotel w hostelowym wydaniu raczej nie mamy, co liczyć. Chociaż perełki zdarzają się sporadycznie, hostele nastawione są na niski standard i dużą ilość osób - zazwyczaj studentów, wycieczki, uczniów. Krótko mówiąc, spa weekend w hostelu będzie niewypałem, ale jeśli szukamy taniego noclegu to strzał w dziesiątkę. W hostelu często jest wspólna kuchnia lub opcja śniadań, lecz nie jest to kwintesencja smaku. Często pokoje są wieloosobowe i możemy wynająć tylko łóżko w opcji koedukacyjnej lub w pokoju damskim/męskim. W hostelu podstawową zasadą jest niski koszt i prostota.

  Pensjonaty

  Pensjonaty to zupełnie osobna kategoria i bardzo niejednolita. Może to być luksusowy obiekt z różnymi udogodnieniami w atrakcyjnej lokalizacji lub niskobudżetowy pokój daleko od centrum, w dodatku ze wspólną łazienką. Jednak wpływa na to wiele czynników. Pensjonaty, bowiem to najczęściej prywatne obiekty pod wynajem - domy, mieszkania, pokoje. Zależy, więc od właściciela, jak wygląda taki obiekt i co oferuje. W takim miejscu panuje zazwyczaj atmosfera bardziej domowa i nie ma też niesamowitych luksusów, ale standard jest bardzo przyzwoity i komfortowy. To często opcja atrakcyjna cenowo oraz jakościowo.

  Rodzajów noclegów jest do wyboru i wiele, nawet w obrębie jednego obiektu mamy różne opcje - pokoje, apartamenty, studio, itp. Wszystko zależy od tego, czego szukamy i jaki mamy budżet. Wiadomo, że na spa weekend w Polsce będziemy stawiali na luksusowe hotele, natomiast na wycieczkę szkolną na budżetowe hostele.

  Nowoczesne rozwiązania do Twojej łazienki

  Łazienka jest nieodłącznym elementem każdego domu i mieszkania, dlatego powinna być wykonana z najlepszych materiałów i wyposażona w wysokiej jakości sprzęty. Funkcjonalna przestrzeń łazienkowa to radość z jej codziennego użytkowania.

  Remont łazienki często zmusza nas do refleksji nad rozwiązaniami, które jeszcze do niedawna wydawały się dla nas stratą czasu i pieniędzy. Jeśli w ostatnim czasie myślałeś nad wymianą wanny na kabinę prysznicową, nie musisz tego robić. Nowoczesne parawany nawannowe rozwiązują problem, szczególnie w przypadku, gdy nasza wanna jest w bardzo dobrym stanie fizycznym.

  Zalety zakupu parawanu nawannowego

  Wysokiej jakości parawan nawannowy może w pełni zastąpić nam pełnowymiarową kabinę prysznicową. Jeśli chcemy cieszyć się parawanem, który całkowicie ochroni naszą łazienkę przed nadmiernym rozpryskiem wody pochodzącej ze słuchawki, powinniśmy zaopatrzyć się w parawan nawannowy na wymiar. Dobranie przegrody zupełnie niepasującej do parametrów naszej wanny może spowodować więcej szkód niż pożytku, a z kolei perfekcyjnie dopasowany parawan jest doskonałym sposobem na tanią i szybką metamorfozę naszej wanny w kabinę prysznicową.

  Parawany nawannowe mogą kojarzyć nam z tandetnymi zasłonami z wodoodpornych materiałów, które nie wyglądają zbyt elegancko. Oprócz niskich walorów estetycznych, zasłony nie są stuprocentową ochroną przed rozlewaniem się wody po całej powierzchni łazienki. Nowoczesne parawany nawannowe (na szczęście!) w niczym nie przypominają staromodnych zasłon. Ścianki parawanów wykonane są z wysoce wytrzymałego szkła hartowanego, które z powodzeniem używane jest również do produkcji pełnowymiarowych kabin prysznicowych. Szkło posiada właściwości, które sprzyjają jego wykorzystaniu w trudnych warunkach, jakie zazwyczaj panują w łazience. Wilgoć, nagłe zmiany temperatury, mocne uderzenia – wysokiej jakości parawany nawannowe ulegają zarysowaniom czy pęknięciom jedynie w ekstremalnych przypadkach.

  Parawan nawannowy może wyglądać równie stylowo i gustownie jak kompletne systemy kabin prysznicowych, a wszystko dzięki szklanym ściankom wykonanym ze szkła transparentnego, które nadaje zwyczajnej łazience powiewu świeżości. Parawan wykonany z przezroczystego tworzywa optycznie nie zmniejsza łazienki, dzięki czemu przegroda może być śmiało stosowana także w łazienkach o niewielkim metrażu. Aluminiowe profile parawanu, które nie ulegają korozji, doskonale uzupełniają jego nowoczesny i ponadczasowy charakter.

  Zalety prysznica

  Nie każdy w swoim domu posiada kabinę prysznicową, jednak parawan umożliwia nam korzystanie z opcji prysznica również w wannie. Z tego względu możemy bliżej przyjrzeć się zaletom brania prysznica w miejsce kąpieli w wannie.

  Pierwszym, bardzo ważnym aspektem są koszty związane ze zużyciem wody. Branie prysznica znacznie redukuje rachunki za wodę, jeśli wcześniej używaliśmy wanny. Kąpiel w wannie może być nawet trzykrotnie bardziej kosztowna niż branie prysznica, dlatego warto zastanowić się nad zakupem parawanu nawannowego.

  Opcja prysznica jest również dedykowana tym, którzy nie lubią spędzać długich chwil w łazience. Krótki prysznic znacznie skraca czas mycia się, jeśli oczywiście porównamy go ze średniej długości kąpielą w wannie, która zazwyczaj trwa około kilkunastu minut. Szybki prysznic to kwestia zaledwie kilku minut. Pod prysznicem, tak jak w wannie, możemy doskonale się zrelaksować, puszczając swoją ulubioną playlistę czy używając przyjemnych w zapachu środków myjących.

  W najbliższym Art Plaście “Opowieść o lesie”

  Początek października to kolejne Art Plastowe spotkanie  ze sztuką. Tym razem Halina Mackiewicz zabierze nas do lasu i opowie o jego tajemnicach. Wspólnie stworzymy plastyczną opowieść o takim lesie, jaki najbardziej lubimy odwiedzać. Sobota, 5.10.2019, godz. 11:00 foyer SOK, ul. Jana Pawła II 5

  Jesień idzie przez park. Koncert zespołu Wspomnień Czar

  Zespół Wspomnień Czar ze Stowarzyszenia Twórczych Seniorów ROZŁOGI zaprasza na kolejny koncert w cyklu “Śpiewając Łączymy Pokolenia” realizowany w ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Tym razem posłuchamy popularnych przebojów, które być może przywołają polską, złotą jesień. Wstęp wolny! Poniedziałek, 23.09.2019, godz. 18:00 Piwiarnia Warka, ul. Chłodna 2

  Prezentacja diagnozy zagrożeń społecznych na terenie szkół podstawowych i średnich w Suwałkach odbyła się w czwartek (19.09) w Parku Na...

  XII sesja Rady Miejskiej w Suwałkach odbędzie się w środę (25 września 2019 r.) o godz. 11:00 w sali konferencyjnej nr 26 Urzędu Miejskiego w...

 • Aktualności

  Suwalscy policjanci i pracownicy prowadzą działania na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi w szkołach prowadzą prelekcje na temat bezpiecznych zachowań. W tym tygodniu funkcjonariusze odwiedzili uczniów w Filipowie, Nowej Wsi oraz w SP 4 i Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Suwałkach.

 • Nawiązując do tegorocznego ogólnopolskiego hasła przewodniego EDD „Polski splot” samorządy Województwa Podlaskiego i Powiatu Suwalskiego zorganizowały trzy wydarzenia w naszym powiecie.
  Relacja z Europejskich Dni Dziedzictwa 2019 w powiecie suwalskim
  W ten weekend (21-22 września br.) żołnierze 12 batalionu lekkiej piechoty będą szkolić się w gminie Szypliszki.
  Terytorialsi na szkoleniu w gminie Szypliszki
  Dla tych co się lubią bać

  Uwielbiam to szybsze bicie serca, to poczucie czającego się za drzwiami potwora, po każdym przeczytanym lub obejrzanym horrorze.

  Makrama dla wszystkich. Warsztaty rękodzieła

  Bez igły, drutów czy szydełka. Makramowe ozdoby to must have wnętrzarskich i codziennych stylizacji. Jeśli marzy Ci się praktyczna siatka na zakupy, oryginalny kwietnik, naszyjnik, bransoletka, łapacz snów lub nawet torebka, to zajęcia dla Ciebie. Podczas naszych warsztatów opanujesz podstawowe sploty, zaprojektujesz i wykonasz pierwszą makramę. 26.10.2019, godz. 15.00-17.00 (dzieci) 27.10.2019, godz. 10.00-14.00 (dorośli) sala […]

 • Aktualności

  Po wielu latach starań polska Policja rozpoczyna realizację strategicznego i ważnego dla bezpieczeństwa Państwa projektu modernizacji policyjnych sieci radiowych w 13 miastach i aglomeracjach miejskich do systemu standardu ETSI TETRA. Do tej chwili taki system działał w 4 miastach. TETRA – trankingowy system cyfrowy użytkowany jest w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Szczecinie. Po podpisaniu umowy i wdrożeniu projektu system TETRA będzie działał w każdym mieście wojewódzkim. Ze względu na przeznaczenie i skalę system należy uważać za newralgiczny dla funkcjonowania Państwa.

 • Aktualności

  Policjanci ruchu drogowego z Suwałk, Augustowa i Sejn, wspólnie z Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego w Białymstoku, Podlaskim Urzędem Celno- Skarbowym w Białymstoku oraz grupą wsparcia Zespołu SPEED z KWP w Białymstoku, przeprowadzili działania pn. „Stop piratom drogowym”. Głównym celem akcji była poprawa bezpieczeństwa na drogach krajowych oraz na drodze wojewódzkiej 653. Podczas kontroli drogowych mundurowi zwracali uwagę przede wszystkim na prędkość o trzeźwość kierujących, ale także na inne wykroczenia.

 • 15 września 2019 r. na boisku ORLIK w Bakałarzewie odbyła się druga kolejka VII Powiatowej Ligi LZS w piłce nożnej mężczyzn o puchar Starosty Suwalskiego.
  Informacja z drugiej kolejki VII Powiatowej Ligi LZS w piłce nożnej mężczyzn
  Z dniem 12 września br. weszła w życie ustawa z dnia 12 kwietnia 2019 r. o opiece zdrowotnej nad uczniami (Dz. U. poz. 1078).
  Ustawa o opiece zdrowotnej nad uczniami - 19.09.2019
  18 września 2019r. na stadionie lekkoatletycznym Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach odbyły się Jesienne Zawody Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce rocznik 2005 – 2006.
  Informacja z Jesiennych Zawodów Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce rocznik 2005 – 2006- 19.09.19

  logo RSS