Codzienna pielęgnacja dłoni to sposób na zachowanie ich młodego wyglądu na wiele lat. Dobry krem do rąk pozwoli ochronić skórę przed wieloma szkodliwymi czynnikami, z którymi styka się na co dzień, a także zapewni jej odpowiednie nawilżenie i odżywienie. Jakie składniki powinny znaleźć się w produktach tego typu?

Skuteczna pielęgnacja najlepszym kremem

Skóra dłoni jest codziennie narażona na czynniki, które mogą powodować jej przesuszenie, twardnienie, a nawet podrażnienie. Różne warunki pogodowe i kontakt ze środkami chemicznymi sprawiają, że nasze ręce mogą borykać się z różnymi problemami skórnymi. Aby temu zapobiec, należy zadbać o odpowiednią pielęgnację i wybrać dobry krem do rąk, który nawilży i odżywi dłonie, a także zadziała ochronnie, zabezpieczając je przed niekorzystnymi warunkami. Najważniejsze są dwie kwestie: regularność pielęgnacji, obejmująca kilkukrotne nakładanie kosmetyku w ciągu dnia oraz dobór odpowiedniego produktu, który będzie dobrze spełniał swoją funkcję, a przy tym będzie także łagodny dla skóry.

Co powinien zawierać dobry krem do rąk?

Naturalne kremy, czyli postaw na bezpieczne kosmetyki

Kosmetyki, które mają realny pozytywny wpływ na stan naszej skóry to naturalne kremy do rąk. Są wykonywane na bazie naturalnych składników, najczęściej roślinnych – np. ekstraktów i olejów. Dzięki temu są bardzo łagodne dla skóry, mogą być stosowane także u osób wrażliwych i ze skłonnością do alergii. Często mają działanie kojące i łagodzące podrażnienia, jednak do ich największych zalet należą właściwości nawilżające, odżywiające i hamujące procesy starzenia się skóry.

Na rynku można znaleźć naturalne kosmetyki do pielęgnacji dłoni, np. producenta Yope – krem do rąk tej polskiej marki składa się w aż 98% z naturalnych składników. Dostępne są trzy unikalne warianty zapachowe: szałwia z zielonym kawiorem, drzewo sandałowe z imbirem oraz zielona herbata z miętą. Dzięki organicznym składom ich działanie jest bardzo skuteczne i obejmuje:

  • silne nawilżanie skóry,
  • poprawę jej jędrności,
  • dostarczenie jej potrzebnych składników i silne odżywienie,
  • zahamowanie procesów starzenia się,
  • ochronę przed szkodliwymi czynnikami, np. wiatrem czy słońcem.

Jakie składniki powinien zawierać najlepszy krem do rąk?

Dobry krem do rąk to taki, w którym zawierają się naturalne składniki o odpowiednich właściwościach, mające zbawienny wpływ na skórę dłoni – dzięki temu jest to produkt skuteczny, przy regularnej pielęgnacji zapewniający widoczne efekty. Do substancji, które powinny znaleźć się w najlepszym kosmetyku tego typu, należą:

  • masło shea – jest idealną bazą dla kosmetyku tego typu, posiada bowiem odpowiednią, gęstą konsystencję i właściwości głęboko nawilżające skórę; dobrze odżywia, a także chroni przed działaniem promieniowania UV; koi podrażnienia i jest łagodnym składnikiem, może być stosowane przez osoby o wrażliwej skórze; ma także właściwości poprawiające elastyczność i opóźniające proces starzenia się skóry,
  • olej kokosowy – również ma przyjemną, gęstą konsystencję, jest znany z działania silnie nawilżającego i odżywiającego; chroni skórę przed promieniowaniem UV, działając jak naturalny filtr przeciwsłoneczny,
  • olej arganowy – jeden z najbardziej cenionych za swoje właściwości olei o silnych właściwościach hamujących proces starzenia się skóry; dobrze nawilża, poprawia elastyczność, działa przeciwzmarszczkowo i łagodzi podrażnienia,
  • witamina E – witamina, która odpowiada za opóźnianie procesów starzenia się skóry.

1000 Znaków do wykorzystania