Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Suwałki

Jakie wyróżniamy typy żaluzje fasadowe

Jakie wyróżniamy typy żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe dzielą się na kilka typów, natomiast zwykle wykonywane są z taśmy aluminiowej, a następnie lakierowane powłokami. Dzięki temu mogą być odporne na działanie warunków atmosferycznych. Można je także ujrzeć w kilku kształtach. Pierwszą z nich jest typ F80. Charakteryzuje się dużym zakresem obrotu lameli, bo pozwala na regulację do prawie 180 stopni. Świetnie sprawdzi się w niskim pakiecie żaluzji. Drugą jest typ S70, one zaś wyróżniają się wysoce modernistycznym kształtem oraz eleganckim wzorem. Inne z nich to Z90, które wyróżnia największa domykalność i zaciemnienie. Znany jest także typ C 65 i C80, który odznacza się podwiniętymi krawędziami oraz jedna z większych sztywności. 

Jak montuje sie żaluzje fasadowe i na jakie rodzaje są dzielone? 

Montaż żaluzji fasadowych należy do czynności lekkich i łatwych. Jeśli zachodzą potrzeby architektoniczne, można zamontować je obok siebie lub nad i pod sobą. Dodatkowym ich atrybutem jest fakt, że można je zamontować do każdej fasady budynku i jego typu. Żaluzje fasadowe, ze względu na swoją konstrukcję są dzielone na żaluzje fasadowe sterowane ręcznie, wówczas mamy do czynienia z mechanizmem korbowym. Kolejno wyróżniamy żaluzje fasadowe sterowane elektrycznie, gdzie oczywiście znajduje się silnik elektryczny, zwykle 230V. Sterowanie elektryczne niewątpliwie stwarza nam gwarancje dowolnego sterowania światłem i wygodę w ich użytkowaniu. 

Jak czyszczone są żaluzje fasadowe i ile kosztują?

Z uwagi na swój prosty kształt i dużą sztywność lameli, możemy czyścić je przy pomocy stworzonych specjalnie do tej czynności urządzeń. Zwykle są to specjalne, obrotowe szczotki. Istotne jest to, że żaluzje fasadowe mogą być czyszczone w stanie nie zdemontowanym, na budynku, zwykle ruchem szczotki, od lewej do prawej. Jeśli decydujemy się na samodzielne czyszczenie, to lamele należy myć delikatną, miękką szmatką lub gąbką nasączoną w mydle. Pod żadnym pozorem nie używamy środków agresywnych, takich jak rozpuszczalnik czy rozcieńczalnik. Warto skorzystać z funkcji, którą  czasem oferują producenci, czy sprzedawcy, a mianowicie serwisowaniu. Firma świadcząca usługi profesjonalnie, powinna świadczyć serwis i konserwowanie zakupionych żaluzji klienta. Niewątpliwie odpowiednie konserwowanie żaluzji i dbałość o nie, sprawi że na długie lata będziemy cieszyć się ich nienagannym wyglądem i funkcjonalnością. Ich koszt różni się od siebie, ze względu na różną konstrukcję, rodzaj sterowania, różnorodność kolorystyki i wybór interesującego materiału. Cena będzie więc niejednoznaczna. 

Różnice między roletami zewnętrznymi a żaluzjami fasadowymi. 

Mimo tego, że rolety i żaluzje wykazuje wiele podobnych do siebie cech, nieco się także różnią. Rolety zewnętrzne będą wyróżniały się znacznie lepszym zaciemnieniem oraz lepiej  będą amortyzowały hałas. Istotną różnicą jest także zabezpieczenie, bowiem jest ono lepsze w wypadku rolet zewnętrznych. Rolety zewnętrzne wykonane są z znacznie trudniejszych do pokonania materiałów, niż żaluzje fasadowe.