Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Suwałki

Przeanalizuj te kwestie przy zakładaniu strony internetowej

Niezależnie od tego czy chcesz stworzyć stronę internetową sam, skorzystać z wiedzy i umiejętności freelancera, czy może zatrudnić do tego celu profesjonalną firmę taką jak agencja marketingu internetowego musisz przeanalizować kilka istotnych kwestii. Jakie to kwestie? Ten artykuł postara się je przybliżyć.

Cel

Strona internetowa powinna mieć jasno określony cel. Zwykle ten cel pokrywa się z założeniami biznesowymi firmy. Może to być zwiększenie sprzedaży konkretnych produktów lub usług, wypracowanie wizerunku dla marki, zaprezentowanie szczegółowego asortymentu lub inne. Jeśli wyraźnie określimy cel to tym łatwiej będzie przystosować stronę firmową pod konkretne działania jakie może wykonać na niej użytkownik.

Domena

Wybór domeny wydaje się prostą sprawą. Zwykle jest to po prostu nazwa firmy. Należy jednak przy tym pamiętać, że internauta łatwiej zapamięta prosty adres, który będzie prosty do ręcznego wprowadzenia z klawiatury. Należy też podjąć decyzję o zastosowaniu odpowiedniego rozszerzenia dla wybranej domeny. Większość firm stosuje na przykład rozszerzenia .pl, .com lub .info.

Strona dynamiczna czy statyczna?

Prosta strona w formie wizytówki jest najtańszą opcją i jest to przykład tego jak może wyglądać statyczna witryna. Jednakże firmy zajmujące się tworzeniem stron internetowych dla firm sugerują, że najlepiej będzie wybrać nowoczesną witrynę opartą o system CMS, a więc dynamiczną. CMS to po prostu system zarządzania treścią, który ułatwia obsługę witryny. Za jego pomocą można w łatwy sposób edytować poszczególne treści, dodawać w intuicyjny sposób zdjęcia do galerii, a nawet zmieniać wygląd całego portalu firmowego. Popularnymi systemami CMS są między innymi WordPress (głównie wykorzystywany do blogów) oraz Joomla!. Są one oparte o licencję wolnego i otwartego oprogramowania, co po prostu oznacza, że programiści z całego świata dbają o to, aby tego typu CMS był wolny od błędów.

Przygotuj materiały i grafiki

Mimo tego, że zlecając stworzenie strony profesjonalnej agencji mamy pewność, że zadbają również o aspekt związany z uzupełnieniem treści i grafiki, to należy pamiętać, że istotne okazuje się uzupełnienie strony również we własnym zakresie. Jeśli posiadamy grafiki i zdjęcia związane z własnym przedsiębiorstwem to agencja może dostosować je do potrzeb konkretnej witryny. To samo dotyczy również treści, łącznie z informacjami o historii firmy, jej osiągnięciach i ciekawostkach z tym związanych. Strona www powinna już na starcie zawierać tego typu informacje.