Wystawą rzeźb i instalacji artystów związanych z Suwalszczyzną i pograniczem polsko-litewskim zainaugurowała działalność nowo otwarta na nadhańczańskich bulwarach Galeria Sztuki Stara Łaźnia Suwalskiego Ośrodka Kultury. Tematem przewodnim jest człowiek, jego zmagania z losem i otaczająca go natura. Wystawę można oglądać do końca grudnia. 

GS Stara Łaźnia, ul. A. Wajdy 3

wstęp wolny | wystawa czynna od 17.07 do 31.12.2020

Galeria Sztuki Stara Łaźnia zaprasza dzieci i młodzież oraz osoby niepełnosprawne na edukacyjne zajęcia “Czym jest rzeźba?”. Zgłoszenia (pobierz >>) można przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 87 565 11 30.

“Poetycki tytuł ekspozycji rzeźb kilku autorów, przygotowanej na uroczyste otwarcie nowego budynku Suwalskiego Ośrodka Kultury – Galerii Sztuki Stara Łaźnia, wynika z dwóch powodów. Pierwszy jest taki, że nad Czarną Hańczą lub w niedalekim jej sąsiedztwie mieszka sześcioro spośród dziesięciorga artystów, którzy biorą udział w tej wystawie. Drugim jest urokliwa lokalizacja budynku, pośrodku nadrzecznych bulwarów. Do udziału w pierwszej ekspozycji w Galerii Sztuki Stara Łaźnia zaprosiłam rzeźbiarzy i instalatorów, którzy mieszkają i tworzą na Suwalszczyźnie oraz artystów z pogranicza polsko-litewskiego. Na wystawie zostały zaprezentowane różne techniki i materiały rzeźbiarskie: brąz, kamień, drewno, stal, blacha, ceramika. W twórczości artystów biorących udział w tej ekspozycji jako temat przewodni pojawia się człowiek, jego zmaganie się z losem oraz otaczająca go natura. Wśród eksponowanych prac znalazły się zarówno formy realistyczne, jak i ekspresyjne, prace kameralne, ale także bardziej monumentalne realizacje. Na wystawie prezentujemy także prace artystów, którzy w ostatnim czasie zmarli, pozostawiając po sobie bogaty dorobek: Jana Bohdana Chmielewskiego (1927-2014) Alojzego Nawrata (1937–2016) i Andrzeja Strumiłły (1927–2020).”

Izabela Muszczynko, kurator wystawy

Artyści: Jan Bohdan Chmielewski, Algis Kasparavicius, Alojzy Nawrat, Elżbieta Pietras, Andrzej Strumiłło, Jana Strumiłło, Rafał Strumiłło, Wiesław Szumiński, Olga Wielogórska, Tomas Vaicaitis.

Wystawa realizowana w ramach obchodów 300-lecia Suwałk


Regulamin imprez i wydarzeń artystycznych w Suwalskim Ośrodku Kultury >>  
Regulamin zwiedzania wystaw w galeriach GSW Chłodna 20, Patio i GS Stara Łaźnia w okresie stanu epidemii Covid-19 >>