Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Suwałki

Wielkiej Brytanii grozi kolejny lockdown. Czy paczki nadawane do Anglii będą dochodzić na czas?

Covid-19 zbiera pokaźne żniwo we wszystkich krajach na świecie, jednak niektóre z nich są szczególnie obciążone problemem epidemii. Zalicza się do nich również Wielka Brytania, w której rozwinęła się nowa mutacja wirusa, wymuszając styczniowy lockdown. Czy wprowadzenie drastycznych ograniczeń w świadczeniu usług dotyczy również firm kurierskich? Czy w lockdownie przesyłki do Anglii mogą dotrzeć na czas?

Jak nadawać przesyłki do Anglii w dobie pandemii?

Pandemia jest problemem każdego kraju na świecie. Walka z wirusem wymaga izolowania osób zakażonych, a także ograniczenia do minimum zbędnych kontaktów. Dotyczy to również wymiany towarów czy rzeczy osobistych zwłaszcza w rejonach, w których zagrożenie jest bardzo wysokie. Wielka Brytania z pewnością zalicza się do takich obszarów. Dlatego wiele osób zadaje pytanie, czy w okresie stosowania obostrzeń można wysyłać paczki do Anglii i czy dojdą one na czas.

Oczywiste jest, że całkowite odcięcie się od świata zewnętrznego nie jest możliwe. Nawet osoby zarażone potrzebują jedzenia i środków higienicznych, które ktoś musi im dostarczyć. Dlatego pomimo lockdownu wciąż funkcjonują firmy zajmujące się takimi dostawami. Zaliczają się też do nich kurierzy przewożący przesyłki do Anglii. Nadawanie ich nie jest ograniczone pandemią, a firmy kurierskie stosują różne środki ochrony, dzięki którym zarówno nadawca, jak i adresat są bezpieczni.

Jak długo podróżuje paczka do Anglii w okresie lockdownu?

Jeśli często wysyłasz paczki do Anglii i obawiasz się, że w okresie lockdownu będą szły dłużej, nie musisz się o to martwić. Większość firm kurierskich obsługuje wysyłkę na takich samych zasadach, jednocześnie stosując zalecane środki ostrożności. Ile kosztuje paczka do Anglii, dowiesz się z serwisu Euro-Paka. Każda z przedstawionych ofert zawiera też informacje o czasie dostarczenia przesyłki do Anglii. Sprawdź też, czego nie można wysłać do Anglii.

Pomimo zmian w przepisach, jakie wprowadzono po Brexicie oraz ograniczeń spowodowanych pandemią, standardowe terminy doręczenia paczek nie uległy zmianie. W poszczególnych firmach kurierskich dostępnych w serwisie wynoszą one:

  • UPS – 4-5 dni roboczych,
  • GLS – 2-3 dni roboczych.

W przypadku krajów Unii Europejskiej terminy te mogą wynosić 3-4 dni roboczych. Warto pamiętać, że paczki do Anglii przechodzą obecnie odprawę celną, a to oznacza nieco dłuższy postój na przejściu granicznym. Z drugiej strony lockwodwn wprowadza ograniczenia w przemieszczaniu się, a do UK mogą wjechać tylko nieliczni. Dzięki temu przejazd kuriera przez granicę można trwać nieco krócej.

Ile kosztuje paczka do Anglii?

U wielu osób zainteresowanych wysyłką w okresie pandemii pojawia się pytanie, ile kosztuje paczka do Anglii. Cena usługi nie wzrosła w związku ze specjalnymi warunkami jej realizacji. Jednak czy dostarczenie paczki do adresata będzie możliwe, jeśli wiele firm jest zamkniętych, a osoby chore pozostają w kwarantannie? Oczywiste jest, że kurierzy muszą sprostać nowej sytuacji i znacznie większym wyzwaniom. Nie wpływa to jednak na koszt świadczonych usług. 

Standardową paczkę do Anglii możesz nadać w cenie już od około 70 zł. Koszt jest uzależniony od indywidualnych stawek firmy kurierskiej, a także od wagi i wymiarów paczki oraz od jej zawartości. Natomiast jeśli chcesz ograniczyć ryzyko, że kurier nie znajdzie adresata, dowiedz się, jak zaadresować paczkę do Anglii, aby dotarła na miejsce. Powiadom też odbiorcę o dniu przyjazdu kuriera lub wskaż jej link do śledzenia statusu.