SOK Suwałki: Kreatywne rękodzieło: haft koralikowy
Jedna z najpiękniejszych form rękodzieła, znana i wykorzystywana od dawna, między innymi w polskich strojach ludowych, doskonale łączy się z bajecznie kolorowymi sznurkami sutasz. Techniką haftu koralikowego można ozdabiać ubrania, tworzyć wielobarwne aplikacje, a nawet wykonywać oryginalną biżuterię. Tego wszystkiego nauczy nas Emilia Szymańska.
**25.09.2021, godz. 10.30-13.30
Pracownia Rękodzieła i Rzemiosła, ul. Jana Pawła II 5
wstęp: 65 zł KUP TERAZ » lub w kasie SOK****
**_liczba miejsc ograniczona zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym
zamów transport door-to-door »
_
Haft koralikowy to technika dająca wspaniałe możliwości, można jej używać we wszelkiego rodzaju zdobnictwie. Polega na wszywaniu w materiałową bazę maleńkich, bardzo równych koralików. To praca czasochłonna, ale w efekcie niezwykle piękna. Efekty jak widać na ilustracjach często przekraczają oczekiwania wykonawcy i są warte wysiłku! Więcej prac można zobaczyć na stronie www.emsoutache.pl lub na FB Em Soutache.
Podczas warsztatów uczestnicy, pod kierunkiem Emilii Szymańskiej, którą tą techniką zajmuje się już 7 lat, wykonają kolczyki według własnego projektu. Podczas warsztatów poznamy podstawy haftu koralikowego, wysokiej jakości materiały używane do wykonywania tej techniki, przykłady prac wykonanych tą techniką, a uczestnicy spotkania wyjdą z pięknymi, własnoręcznie uszytymi kolczykami-sztyftami.
Opłata obejmuje szkolenie, materiały i narzędzia. Szczegółowe informacje: Lidia Żyniewicz, tel. 785 04 11 77 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym, zgodnie z którym każdy uczestnik wydarzenia jest m.in. zobowiązany do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Uczestnicy zajęć są również zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych.
Suwalski Ośrodek Kultury, soksuwalki.eu/kreatywne-rekodzielo-haft-koralikowy-2/
Ostatnie Artykuły

Klasy, zośka i ringo wróciły na bulwary - suwalski Dzień Dziecka miał sportowy pazur

Suwalskie szkoły pobiegły po punkty - Olbryś rozgrzał majowy czwartek

Młodzi suwalczanie zamknęli sezon na stadionie i patrzą już dalej

Ponad 150 km/h w ulewie. Motocyklista z Litwy wpadł na S-61

Perfumy i kawa pod kurtką - 43-latek z Suwałk trafił do aresztu

Letnia Akademia Sztuk Walki wraca do Suwałk z darmowymi treningami

Suwałki znów pobiegną po zmroku. Weekend z energią, filmem i śniadaniem

Studio Tańca Radość kończy 10 lat - Suwałki szykują taneczny jubileusz

209 km/h przy ograniczeniu do 120 - BMW zatrzymane przez SPEED w Suwałkach

Pięciu kierowców po alkoholu wpadło na suwalskich drogach od świtu

Pakiety medyczne a styl życia – jak dopasować opiekę zdrowotną do codziennych potrzeb?

Jak przygotować się do zmiany operatora internetu?

Dlaczego warto reagować na pierwsze sygnały organizmu?

Fotograficzny weekend w Wigierskim Parku. Warsztaty poprowadzi Piotr Malczewski
Przydatne dane teleadresowe
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Suwałkach - kontakt, godziny, świadczenia
- Nadzór Wodny w Suwałkach - kontakt, godziny i sprawy wodno-prawne
- Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Suwałkach - kontakt, transport medyczny, dokumentacja
- Zakład Aktywności Zawodowej SOWA w Lipniaku - kontakt, rehabilitacja i usługi
- Sąd Rejonowy w Suwałkach - kontakt, wydziały, godziny i opłaty
- Oddział Suwałki Podlaskiej Komunikacji Samochodowej NOVA - kontakt, godziny, informacje
