Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Suwałki

11 listopada spotkamy się na wyjątkowym koncercie z okazji Święta Niepodległości “Raduj się serce”. Usłyszymy najbardziej znane polskie pieśni patriotyczne oraz utwory polskich kompozytorów w wykonaniu Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Krzysztofa J. Kozakiewicza oraz trzech znakomitych polskich solistów: Justyny Reczeniedi, Natalii Winnik oraz Rafała Grozdewa.

11.11.2021, godz. 18.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 40 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK
z Suwalską Kartą Mieszkańca zniżki do 50%

zamów transport door-to-door >>

11 listopada spotkamy się na wyjątkowym koncercie z okazji Święta Niepodległości “Raduj się serce”. Usłyszymy najbardziej znane polskie pieśni patriotyczne oraz utwory polskich kompozytorów w wykonaniu Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Krzysztofa J. Kozakiewicza oraz trzech znakomitych polskich solistów:  Justyny Reczeniedi (sopran liryczny z koloraturą), Natalii Winnik (mezzosopran) oraz Rafała Grozdewa (tenor).

Natalia Winnik – Urodzona 1992 roku w Suwałkach. Ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu solowego ad. dr hab. Jolanty Janucik. Jest laureatką konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, m. in. w 2011 r. zdobyła Nagrodę Specjalną w XI. Międzynarodowym Konkursie Moniuszkowskim „Aria i Pieśń Wieczorna” w Białymstoku, a w 2014 roku I. Wyróżnienie. W 2015 roku została laureatką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „Muzyka bez granic” w Druskiennikach /Litwa/. zdobywając III nagrodę. W 2017 roku zdobyła III nagrodę w III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz w Busku – Zdroju oraz została finalistką XI Międzynarodowego Konkursu Operowego „Magda Olivero” w Mediolanie /Włochy/. Już w trakcie studiów występowała na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej kreując postać Cherubina w „Weselu Figara” W.A. Mozarta oraz Orfeusza w „Labiryncie Orfeja” Nikolet Burzyńskiej /Scena Młodych Warszawskiej Opery Kameralnej/. Współpracowała z dyrygentami takimi jak: Kazimierz Dąbrowski, Tomasz Radziwonowicz, Ignacy Ołów, Marta Kluczyńska, Janusz Przybylski, Marta Kosielska, Krzysztof Jakub Kozakiewicz, Jan Ślęk, Krzesimir Dębski, Michael Kuhn. Obecnie jest solistką Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Koncertuje w kraju oraz za granicą.

Justyna Reczeniedi – sopran liryczny z koloraturą. Była ostatnią uczennicą Bogny Sokorskiej (dyplom Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, 1998). Następnie ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu prof. Zdzisławy Donat. Jest też absolwentką Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W 2013 roku uzyskała stopień doktora sztuki w dyscyplinie wokalistyka (Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy). Debiutowała w 2004 roku partią Fiordiligi w operze Cosi fan tutte W. A. Mozarta w Warszawskiej Operze Kameralnej i była  związana z tą sceną przez 13 lat. Prowadzi aktywną działalność koncertową w kraju i za granicą, m.in. w Austrii, Grecji, Hiszpanii, Japonii, Kanadzie, Libanie, na Litwie, Łotwie, w Niemczech i na Węgrzech. W swoim repertuarze ma pierwszoplanowe kreacje operowe i operetkowe. Jest laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów wokalnych. Otrzymała II nagrodę na I Ogólnopolskim Konkursie Młodych Sopranów im. K. Jamroz w Busku Zdroju (2003), III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Operetkowym Nico Dostala w Wiedniu (2003), a także I nagrodę na II Ogólnopolskim Konkursie Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. I. Borowickiej w Krakowie, gdzie otrzymała również kilka nagród specjalnych (2008). Została także laureatką III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Operowym Arteincanto w Basciano we Włoszevh (2009).

Rafał Grozdew – tenor, pedagog, doktor nauk muzycznych. Wykładowca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie i UMCS w Lublinie. Odznaczony Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Występował za granicą m.in. w: Szwajcari, Luxemburgu, Francji, Niemczech i Danii. W Polsce m.in. w: Operze Bałtyckiej, Teatrze Narodowym, Teatrze Polskim i w Studiu S1. W Filharmoniach m.in. w: Warszawskiej, Bałtyckiej, Szczecińskiej, Poznańskiej, Lubelskiej, Świętokrzyskiej, Podlaskiej. Koncerty z jego solowym udziałem transmitowane były w TVP. Poszukuje nowych rozwiązań muzycznych łącząc brzmienia klasyczne z etnicznymi. Współpracował również z takimi zespołami i artystami jak Magne Furuholmen (założyciel A-ha), Apparatjik, Concha Buika czy Todd Barton. Album „Etnofonie Kurpiowskie” z jego udziałem otrzymały nominację do nagrody „Koryfeusz Muzyki Polskiej”. Jest zafascynowany muzyką dawna i barokową i w niej się specjalizuje. Współpracuje z zespołami (Jerycho, Ars Nova, Sabionetta, Orkiestra Wielkich Bębnów). W swoim dorobku ma również wykonania utworów współczesnych – tworzą dla niego tacy kompozytorzy jak Krzesimir Dębski i Michał Lorenc. Był jurorem konkursów wokalnych, m.in.:  Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Giulio Perottiego w Ueckermünde.


Wydarzenie odbędzie się w aktualnym reżimie sanitarnym, a jego uczestnicy są zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych, m.in.: zakrywania ust i nosa środkami ochrony osobistej (maseczka, przyłbica), używania płynu odkażającego dłonie, zachowania przepisowej odległości podczas przepływu na widownię i złożenia pracownikowi obsługi widowni obowiązkowego, pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony SOK (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Szczegóły w Regulaminie imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury.