Finanse i pomoc przyjaciela

Żyjemy w czasach, w których to pandemia zmieniła bardzo wiele na gorsze, a konkretniej tę pandemią wywołał wirus i aby z nim walczyć rządy światowe wprowadziły ograniczenia w funkcjonowaniu kin stacjonarnych, teatrów, barów, restauracji, salonów fryzjerskich i salonów kosmetycznych. Przedsiębiorcy bezpośrednio ( https://www.biegunyekonomii.pl/ ) powiązani z tymi branżami zaczęli mieć problemy ze spłacaniem kredytów za auta prywatne i za mieszkania. W tych trudnych czasach mógł też pojawić się przyjaciel, który w nieciekawym czasie pozwolił zamieszkać przyjaciółce w pokoju rodzinnym we własnym domu i to za zgodą jego rodziny. Mowa tu o tym, że jeśli taka kobieta z problemami zamieszkała u przyjaciela w pokoju gościnnym, to sama mogła wynająć swoje mieszkanie i efektywniej zacząć spłacać swój kredyt lub kredyty. W taki konkretny sposób nie postępuje byle jaki przyjaciel, czyli to musi być osoba, którą kilka lat wcześniej znacząco uratowała dana przyjaciółka. Dlatego też tego typu pomoc można uznać za taki znaczący gest wdzięczności, choć tego typu sytuacje jeśli chodzi o pomoc finansową są raczej wyjątkami od reguły w czasach głębokiego kryzysu.

Jak pandemia wpływa na przyjaciół?

Nie od dziś pewnym jest to, że pandemia raczej szybko się nie skończy, czyli trwa już od grubo ponad roku i wygląda na to, że jeszcze będzie trwać jakiś czas. dlatego też jeszcze pogłębi ten kryzys ekonomiczny, który wywołała. Początkowo wydawało się, że to blokowanie potrwa te kilka tygodni, może trochę ponad miesiąc. Później rzecz jasna wydawało się, że skończy się zapewne na około trzech miesiącach, ale nikt nie spodziewał się tego, że sytuacja ta będzie trwać ponad rok i na dobre odmieni oblicze światowej gospodarki. Nie da się ukryć tego, że to nie koniec problemów, a te problemy w sposób znaczący odmieniają wiele relacji przyjacielskich powiązanych z finansami. Jednym słowem zacznie zwyciężać ten typowy ludzki egoizm, a wiele przyjaźni raczej stanie się przeszłością. Tego stanu rzeczy nie da się uniknąć, ale z drugiej strony te mocne przyjaźni umocnią się bardziej i to pomimo narastania problemów.

Jak bardzo zmieni się to wszystko?

Trudno powiedzieć jak wiele zmieni to spowolnienie gospodarcze wywołane przez pandemię jeśli chodzi o tych najlepszych przyjaciół. Pewnym jest jednak to, że ludzie z głębokim poczuciem moralności nie pozostaną obojętnymi. Oni są tak jakby zaprogramowani do bycia moralnymi i dlatego będą się starać o to by nie stracić tych istotnych przyjaźni i miłości, bo one są bardzo ważną częścią ich życia.