3 powody dla których warto korzystać z porównywarki OC

Każdy zarejestrowany pojazd musi posiadać ubezpieczenie od Odpowiedzialności Cywilnej. Niezależnie od tego, czy stoi na parkingu czy regularnie porusza się po drogach. Kierowcy chętnie poszukują najtańszych ofert, które pozwolą na zaoszczędzenie nieco wydanych pieniędzy. Do tego celu używane są coraz częściej porównywarki OC. Dlaczego warto z nich korzystać? Podpowiadamy.

Jak działa porównywarka OC?

Porównywarka OC jest narzędziem, do którego wystarczy nam urządzenie z dostępem do internetu, takie jak telefon bądź komputer. Jej działanie jest niezwykle proste i intuicyjne. Po uruchomieniu kalkulatora wystarczy wypełnić formularz, w którym zawarte będą pytania o pojazd, jak i o samego kierowcę. Dane będą pokrywać się z tymi, które trzeba przekazać podczas zakupu OC w tradycyjnej formie przy rozmowie z agentem.

Informacje dotyczą między innymi marki i modelu pojazdu, czasu posiadania prawa jazdy czy daty obowiązywania polis. Wypełnienie ankiety zajmuje zwykle kilka minut, po czym porównywarka szczegółowo analizuje udzielone odpowiedzi. Na tej podstawie sprawnie oblicza, ile należy zapłacić za taką formę ubezpieczenia w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych. W taki sposób możemy otrzymać klarowne informacje na temat konkretnych ofert.

Dlaczego warto korzystać z porównywarki OC?

Skorzystanie z takiego narzędzia jest najlepszym i najszybszym sposobem na znalezienie korzystnego cenowo ubezpieczenia od Odpowiedzialności Cywilnej na rynku. Samodzielne szukanie takiego świadczenia wiąże się z większą ilością czasu, jaki potrzebny jest nam na dzwonienie czy umawianie osobistych spotkań. Nie dają one również gwarancji powodzenia. Inaczej jest w przypadku korzystania z kalkulatora OC. W takim miejscu można mieć pewność, że system wybiera jak najtańsze formy świadczeń.

Klienci mają możliwość sprawdzania w dowolnej chwili wszystkich informacji, takich jak cena, okres świadczenia czy dodatkowe usługi, jak AC czy ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wydarzeń. Korzystając z takiego narzędzia można na chłodno przeanalizować wiele ofert i wyselekcjonować z nich tę najlepszą dla nas.

Dodatkowo wiele firm oferuje specjalne kody zniżkowe lub promocje dla nowych klientów, co ma za zadanie przyciągnąć jak najwięcej osób do skorzystania z ich usług. Dzięki porównywarce OC, która często prosi o dokładniejsze dane, takie jak miejsce parkowania pojazdu, ilość osób w gospodarstwie domowych czy przybliżoną ilość przemierzanych kilometrów rocznie możemy być pewni, że system wybierze dla nas najlepiej sprofilowaną ofertę.