Nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję. 61-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjantów o sytuacji zaalarmował świadek. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Suwalscy policjanci, wczoraj w południe, otrzymali zgłoszenie o kolizji na ulicy Partyzantów. Z przekazanych informacji wynikało, że prawdopodobnie pijany kierowca uszkodził zaparkowany pojazd. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierujący fiatem, jadąc ulicą Partyzantów, omijając zaparkowany pojazd uderzył w niego. Okazało się, że świadek, widział całe zdarzenie i powiadomił policjantów. Badanie alkomatem wykazało, że nieodpowiedzialny kierowca ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 61-latkowi zatrzymano prawo jazdy i dowód rejestracyjny. Mężczyzna odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości i kolizję drogową. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Każdy kierowca pod wpływem alkoholu, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Przypominamy, że na drodze nie jesteśmy sami i odpowiadamy także za życie i zdrowie innych osób.