Zamykanie naczynek - skuteczne zabiegi u kosmetologa

Zamykanie naczynek polega na zamknięciu światła rozszerzonego naczynia za pomocą naświetlania promieniem lasera. Pod wpływem wysokiej temperatury naczynko zostaje obkurczone i trwale zamknięte. Długość fal laserowych powinna być dobrana w taki sposób, aby nie uszkodzić tkanki skórnej i podgrzać jedynie krew w naczyniu, co prowadzi do jego zamknięcia.

Zamykanie naczynek – na czym polegają zabiegi?

Zamykanie naczynek najlepiej wykonać w gabinecie kosmetologicznym przy pomocy lasera, aby osiągnąć zadowalające efekty. Zabieg powinien być systematycznie powtarzany, nawet trzykrotnie w odstępie kilku miesięcy. Wskazania do wykonania zabiegu za pomocą lasera to przede wszystkim:

  • rozszerzone naczynka,
  • rumień,
  • zmiany naczyniowe,
  • trądzik różowaty.

Najbardziej efektywną i przynoszącą trwałe efekty metodą na zamykanie naczynek jest laseroterapia. Rekomendowana ilość sesji zależy od indywidualnych zmian naczyniowych” - twierdzi Natalia Cholak, kosmetolog z Clinica Cosmetologica.

Laser jest bezpieczny dla skóry wrażliwej, działa bardzo silnie, ale w wyjątkowo krótkim czasie, dzięki temu naczynka są trwale zamknięte, a skóra nieuszkodzona. Zastosowanie nowoczesnych technologii do budowy lasera umożliwiło powstanie niezwykle skutecznego urządzenia. Zabieg działa bezpośrednio na oksyhemoglobinę i zamyka popękane naczynka. Zazwyczaj laserowe zamykanie naczynek daje trwałe efekty i naczynko zostaje zamknięte na stałe.

Zamykanie naczynek - przygotowanie do zabiegu

Zamykanie naczynek powinno być poprzedzone indywidualną konsultacją, podczas której zmiany do zabiegu są zakwalifikowane przez specjalistę.

  • Dwa miesiące przed zabiegiem trzeba zrezygnować z opalania oraz stosowania samoopalaczy.
  • Ewentualne zmiany ropne na skórze muszą być wyleczone, a cera nie może być podrażniona i przesuszona.

Sam zabieg zamykania naczynek jest bezbolesny, wykonywany jest przy pomocy głowicy laserowej. Po wykonanym zabiegu rozszerzone naczynka na twarzy zostają zamknięte, a w zależności od indywidualnych predyspozycji skóry może się utrzymywać rumień i obrzęk, zazwyczaj od kilku godzin do 3-4 dni. Zamykanie naczynek na twarzy powoduje ciemniejsze zabarwienie okolic, w których był stosowany laser, po tygodniu zmiany zanikają.

Podsumowanie

Zamykanie naczynek Gdańsk w Clinica Cosmetologica jest miejscem polecanym przez wielu klientów do wykonania zabiegu zamykania naczynek. Nie zwlekaj i umów się na darmową konsultację z kosmetologiem, podczas której porozmawiasz na temat dostępnych rozwiazań i ustalisz terminy zabiegów.

Zapraszamy do naszych gabinetów:

Clinica Cosmetologica Gdańsk
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3
80-210 Gdańsk
Tel. 791 604 604

Oraz

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
Tel. 791 600 607