Nowy teren rekreacyjny powstanie na północy Suwałk. U zbiegu ulic Świerkowej i Nowomiejskiej na blisko 2ha działce znajdzie się nowy park. O tym jak będzie wyglądał zdecydują mieszkańcy Suwałk. Prezydent Suwałk ogłasza w tej sprawie konsultacje społeczne, które potrwają od 6 lutego do 12 marca.

Architekci krajobrazu z Zarządu Dróg i Zieleni wspólnie z miejskimi urzędnikami opracowali 4 warianty/koncepcje tego jak mógłby wyglądać nowy park na północy Suwałk. Z koncepcjami można zapoznać się już dziś, a od 6 do 19 lutego będzie można składać uwagi lub sugestie co należałoby zdaniem Suwalczan poprawić w zaproponowanych wizualizacjach. Dodatkowo 8 lutego o 15.30 w suwalskim Aquaparku zorganizowane zostanie otwarte spotkanie dla mieszkańców, gdzie zostaną zaprezentowane koncepcje i będzie można zgłaszać do nich swoje uwagi.

Po zakończeniu tego etapu i zebraniu uwag zostaną one rozpatrzone i ewentualnie uwzględnione w projektach, a następnie od 27 lutego do 12 marca przeprowadzone będzie głosowanie internetowe, które wskaże ostateczny wybór Suwalczan. Zwycięska koncepcja zostanie wykonana.

- Realizacja kolejnego miejsca rekreacji na osiedlu Północ była obiecana mieszkańcom tej części Suwałk. Próbowaliśmy dokonać zamiany terenu z firmą, która jest właścicielem działki po drugiej stronie ulicy u zbiegu Świerkowej i Jana Pawła II by właśnie tam w sąsiedztwie Aquaparku zlokalizować ten Park. Niestety brak konkretnej decyzji ze strony tego właściciela spowodował, że nie mogliśmy tej sprawy dłużej odkładać. Park powstanie u zbiegu ulic Nowomiejskiej i Świerkowej – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent SuwałkMam nadzieję, ze mieszkańcy naszego miasta wezmą udział w konsultacjach i wspólnie zdecydujemy o tym jak ma wyglądać ta część Suwałk – dodaje Prezydent Suwałk.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z zasadami konsultacji, które określa Zarządzenie Prezydenta w tej sprawie oraz opracowanymi wariantami zagospodarowania terenu, które znajdą Państwo poniżej.