W marcu zapraszamy na sentymentalną podróż w świat twórczości Krzysztofa Krawczyka. Wraz z Suwalską Orkiestrą Kameralną, pod batutą Cezarego Gójskiego wystąpią soliści: Krzysztof Masłowski, Emil Kulbacki i Michał Sowul.
10.03.2023, godz. 19.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5
Bilety: 40 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK
z Suwalską Kartą Mieszkańca >> zniżki do 50%
Suwalska Orkiestra Kameralna zachwyciła w tym roku już dwoma koncertami “Galą Noworoczną” oraz Koncertem Walentynkowym “Serduszko puka w rytmie cha-cha”. Tym razem zaprezentuje interpretację piosenek Krzysztofa Krawczyka, legendy polskiej sceny muzycznej. Zapraszamy 10 marca do Suwalskiego Ośrodka Kultury.
Krzysztof Krawczyk współzałożyciel Trubadurów, występował na festiwalach w Sopocie, Zielonej Górze, Kołobrzegu. Po odejściu z zespołu rozpoczął karierę solową. Piosenkę tytułową koncertu skomponował Jarosław Kukulski. W latach 70. koncertował za granicą: NRD, Związku Radzieckim, Szwecji, Jugosławii, Bułgarii, Grecji, Belgii, Holandii, Austrii, Irlandii, Australii, na Alasce, Jamajce i Kubie. W latach 80. mimo emigracji do Stanów Zjednoczonych, jego piosenki były cały czas emitowane przez polskie rozgłośnie radiowe. W 1988 roku uległ wypadkowi, jednak szybko wrócił do pracy i ponownie komponował i koncertował po Polsce. Krzysztof Krawczyk umarł 5 kwietnia 2021 roku.
Soliści:
- Krzysztof Masłowski
- Emil Kulbacki
- Michał Sowul
Chórki:
- Monika Brezgieł
- Emilia Konopko
Emil Kulbacki – absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie Filia w Białymstoku na specjalności Prowadzenie zespołów wokalno-instrumentalnych. Instruktor tańca sportowego, od lat związany ze Studiem Piosenki “Świetlik” w SOK jako instruktor wokalny. Kompozytor i aranżer muzyczny, czynnie działający w zespołach muzycznych wykonujących poezję śpiewaną oraz śpiew marynistyczny.
Michał Sowul – absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach w sekcji perkusji. Były wokalista zespołu Noxes, tenor w Suwałki Gospel Choir, wokalista zespołu Piano Blues Band.
Cezary Gójski. Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 7 lat w Państwowej Podstawowej Szkole Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Warszawie w klasie prof. Józefa Laskowskiego. Naukę kontynuował w Państwowej Szkole Muzycznej Stopnia Podstawowego i Licealnego im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie skrzypiec prof. Marka Zebury oraz Pawła Rybkowskiego. Ukończył studia w Akademii Muzycznej im. F. Chopina, filia w Białymstoku w klasie wykł. Dariusza Garbacza. Podczas studiów czynnie uczestniczył w licznych seminariach, kursach, warsztatach i konsultacjach prowadzonych m. in. przez N. Meyerscough, M. Rezler, T. Tomaszewskiego, K. Podejko, K. Olechowskiego, J. Staniendę. Jeszcze w czasie studiów nawiązał stałą współpracę z orkiestrą Sinfonia Viva, w której pracuje na stanowisku koncertmistrza. W 2004 rozpoczął pracę w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Pracował tam do roku 2009, gdzie przez ostatnie 2 lata pełnił funkcję I skrzypka – I głos. W 2012 roku objął stanowisko koncertmistrza w Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Oprócz gry w orkiestrach i zespołach kameralnych realizuje się również jako solista. Do ważniejszych występów zalicza się wykonanie Koncertu skrzypcowego fis-moll op.14 Henryka Wieniawskiego z towarzyszeniem orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej, Koncertu d-moll na dwoje skrzypiec J.S. Bacha BWV 1043 z orkiestrą Sinfonia Viva, Koncertu G-dur Józefa Haydna z muzykami Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, a także Koncertu na skrzypce solo i orkiestrę smyczkową Romualda Twardowskiego podczas koncertu wieńczącego Warsztaty Orkiestrowe Ars Musica w Suwałkach w 2013 roku. Jako solista współpracował z takimi dyrygentami jak: Marek Pijarowski, Michał Klauza, Tomasz Radziwonowicz, Jan Miłosz Zarzycki czy Łukasz Borowicz. Od roku 2007 pracuje jako nauczyciel skrzypiec oraz dyrygent w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Suwałkach, gdzie z pasją przekazuje wiedzę muzyczną młodszym pokoleniom. W 2020 roku ukończył studia dyrygenckie w klasie prof. Marka Pijarowskiego na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
Swoje umiejętności doskonali biorąc czynny udział w warsztatach i kursach mistrzowskich pod czujnym okiem znakomitych profesorów i pedagogów.
Regulamin imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>