Nowoczesne listwy przypodłogowe drewnopodobne

Listwy przypodłogowe drewnopodobne to doskonały sposób na uzyskanie ponadczasowego stylu i eleganckiego charakteru w każdym pomieszczeniu w domu. Stanowią idealną alternatywę dla miłośników tradycyjnych drewnianych listew, które są mniej wytrzymałe, droższe i trudniejsze w pielęgnacji. Profile drewnopodobne zapewniają atrakcyjne wykończenie dolnych rejonów ścian przy podłodze, wyglądem imitują naturalne drewno oraz z zachowaniem zalet nowoczesnego materiału. Listwy drewnopodobne są dosyć odporne na uszkodzenia jak i wodę, dzięki czemu łatwo się czyszczą i stanowią dodatkową ochronę dla ścian.

To co sprawia, że listwy przypodłogowe drewnopodobne zyskują na popularności kosztem ich drewnianych odpowiedników to uniwersalność. Rynek budowlany jest bogaty w produkty o różnych rozmiarach, wzorach jak i kolorach dzięki czemu z łatwością można wybrać coś co będzie odpowiadało potrzebom aranżacyjnym jak i indywidualnym preferencjom klienta.

Profile drewnopodobne będą zatem pasować do wszystkich nowoczesnych jak i klasycznych stylów architektonicznych. Często wykorzystywane są w projektach architektów wnętrz jako estetyczny dodatek wykończeniowy obojętnie jakiego wnętrza. Niezależnie od tego, czy wybór padnie na naturalne odcienie drewna, takie jak np. dębu lub orzecha to dekorowane wnętrze uzyska oryginalny styl.

Listwy drewnopodobne to ekonomiczny a zarazem elegancki sposób na podkreślenie charakteru każdego pomieszczenia. Idealnie współgrają z każdego typu podłogą. Proces ich montażu jest również stosunkowo prosty. Klient kupuje już gotowe elementy, które wystarczy przymocować do ściany w wybrany przez siebie sposób. Najczęściej odbywa się to za pomocą kołków lub specjalnie przeznaczonego do listew kleju. Jeżeli dany element jest zbyt długi, wystarczy go skrócić za pomocą piły, co nie powinno sprawić problemu nawet osobom bez doświadczenia w tym temacie. Pozwoli to zaoszczędzić na płaceniu za wykonanie usługi ekipie fachowców.