Suwalska policja wyeliminowała z dróg trzech nieodpowiedzialnych kierowców
Za kierownicą pod wpływem: Lokalna policja interweniuje

W ciągu ostatniego weekendu, lokalne siły policyjne miały pełne ręce roboty, konfrontując się z niebezpiecznym zjawiskiem jazdy pod wpływem alkoholu. Trzech kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko po spożyciu alkoholu, zostało wyeliminowanych z ruchu drogowego, w tym jeden z rekordową ilością ponad 3 promili alkoholu w organizmie. Ta rosnąca tendencja wśród kierowców budzi niepokój wśród mieszkańców i organów ścigania.

  • Zatrzymano trzech kierowców prowadzących pojazdy po spożyciu alkoholu.
  • Rekordzista miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.
  • Kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.
  • Interwencje policji miały miejsce na ulicach miasta, podkreślając potrzebę zwiększenia świadomości o zagrożeniach związanych z jazdą "na podwójnym gazie".

W miniony weekend, nasze miasto stało się świadkiem poważnego naruszenia przepisów drogowych przez grupę kierowców, którzy zignorowali podstawowe zasady bezpieczeństwa, decydując się na prowadzenie pojazdów po spożyciu alkoholu. Jeden z przypadków dotyczył 39-letniego mężczyzny, który prowadził swój samochód mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Co więcej, okazało się, że tenże kierowca nie posiadał prawa jazdy, co dodatkowo pogłębia jego nieodpowiedzialność na drodze.

Kolejne interwencje miały miejsce w ciemnych godzinach nocy. O północy policja zatrzymała 31-letniego mężczyznę, który mimo dożywotniego zakazu, zdecydował się kierować swoim pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. Niewiele później, na tej samej ulicy, funkcjonariusze zatrzymali młodego 21-latka, który również prowadził samochód w stanie nietrzeźwości, nie mając przy tym odpowiednich uprawnień.

Przypomina się, że jazda pod wpływem alkoholu stanowi poważne zagrożenie nie tylko dla samego kierowcy, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Alkohol znacząco obniża zdolność oceny sytuacji na drodze, reakcję na nieprzewidziane zdarzenia oraz prowadzi do przeceniania własnych umiejętności. Zgodnie z obowiązującym kodeksem karnym, za takie przewinienia grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a w przypadku złamania sądowego zakazu – nawet do 5 lat więzienia.

Te niepokojące wydarzenia stanowią przypomnienie dla wszystkich mieszkańców o konsekwencjach lekceważenia przepisów drogowych i o tym, jak ważna jest rozwaga każdego dnia za kierownicą. Wspólnie możemy zadbać o bezpieczeństwo na naszych drogach, przestrzegając zasad i edukując innych o ryzyku związanym z jazdą po alkoholu.


Wg inf z: Policja Suwałki