Siedmiu nietrzeźwych kierowców wyeliminowanych z ruchu przez suwalską policję
W naszym mieście nie brakuje tych, którzy lekceważąc własne życie i zdrowie innych, decydują się kierować pojazdem po spożyciu alkoholu. W ramach akcji "Trzeźwy wtorek", przeprowadzonej przez miejscową policję, wyłoniono siedmiu nieodpowiedzialnych kierowców, którzy teraz zmierzą się z konsekwencjami swojego postępowania.
  • Zatrzymano siedmiu nietrzeźwych kierowców.
  • Rekordzista miał ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie.
  • Ponad 1000 kierowców poddano badaniu trzeźwości.
  • Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat więzienia.

Przeprowadzona akcja "Trzeźwy wtorek" miała na celu wyeliminowanie z dróg tych, którzy ignorując ostrzeżenia i apele, wsiadają za kółko po alkoholu. Wśród zatrzymanych znalazł się 28-letni mężczyzna, który prowadząc audi, został zatrzymany na ulicy Staniszewskiego z ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie. To on okazał się rekordzistą tej niechlubnej statystyki.

Wśród pozostałych zatrzymanych byli zarówno młodzi, jak i starsi kierowcy, co pokazuje, że problem dotyczy osób w różnym wieku. Niestety, mimo licznych kampanii społecznych i edukacyjnych, wciąż zdarzają się osoby, które lekceważą zagrożenia związane z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Warto przypomnieć, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości polskie prawo przewiduje surowe kary, w tym możliwość pozbawienia wolności do 3 lat. Akcja "Trzeźwy wtorek" jest przestrogą dla wszystkich kierowców, by pamiętali o odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale i za innych uczestników ruchu drogowego.

Bezpieczeństwo na drogach jest sprawą priorytetową. Każdy, kto decyduje się na kierowanie pojazdem, powinien być świadomy konsekwencji, jakie niesie za sobą lekceważenie przepisów. Miejmy nadzieję, że akcje takie jak "Trzeźwy wtorek" przyczynią się do zwiększenia świadomości i poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach.


Opierając się na: Policja Suwałki