Strażacy z Suwałk i okolic szkolili się z zagrożeń gazem LNG
Specjaliści ds. bezpieczeństwa pożarowego z naszego regionu zgromadzili się, aby doskonalić swoje umiejętności w zakresie postępowania z gazem LNG. Szkolenie to, zorganizowane dzięki współpracy z Urzędem Miejskim, stanowiło ważny krok w zwiększeniu lokalnej gotowości na ewentualne awarie.
  1. Teoria i praktyka: Szkolenie obejmowało zarówno wykłady, jak i ćwiczenia praktyczne.
  2. Ekspert Andrzej Leonczuk z firmy BARTER dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem.
  3. Realistyczne ćwiczenia: Uczestnicy mieli okazję do gaszenia prawdziwego ognia.
  4. Współpraca jednostek: W szkoleniu wzięły udział jednostki straży pożarnej z kilku miejscowości.

Szkolenie rozpoczęło się od części teoretycznej, gdzie Andrzej Leonczuk, główny specjalista ds. technicznych w firmie BARTER, omówił najważniejsze zagadnienia związane z właściwościami i zagrożeniami płynącymi z użytkowania gazów kriogenicznych. Następnie uczestnicy przeszli do części praktycznej, która odbyła się na terenie wyrobiska po żwirowym. To właśnie tam mieli okazję do przeprowadzenia realnych działań gaśniczych, co pozwoliło im na przetestowanie swoich umiejętności w kontrolowanych, ale wymagających warunkach.

Warto podkreślić, że szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród lokalnych jednostek straży pożarnej. Wzięły w nim udział zarówno jednostki z KM PSP w Suwałkach, jak i KP PSP w Augustowie, a także OSP z Płocicznie, Turówki Nowej, Smolników oraz Sobolewa. Ich uczestnictwo nie tylko zwiększa bezpieczeństwo lokalnych społeczności, ale również sprzyja budowaniu silnych, profesjonalnych zespołów ratowniczych.

Podziękowania należą się Urzędowi Miejskiemu w Suwałkach, którego wsparcie logistyczne umożliwiło przeprowadzenie tego ważnego wydarzenia. Dzięki takim inicjatywom, nasze lokalne służby są coraz lepiej przygotowane do działania w sytuacjach kryzysowych, co bez wątpienia przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców.


Na podstawie: Straż Pożarna w Suwałkach