Międzynarodowy Festiwal Bluesowy w Suwałkach 2025

2 min czytania

W dniach od 10 do 12 lipca 2025 roku w Suwałkach odbędzie się jedna z największych tego typu imprez muzycznych w Polsce, poświęcona bluesowi. Wydarzenie potrwa trzy dni i zgromadzi artystów z różnych zakątków świata, prezentując szerokie spektrum stylów i brzmień bluesowych. Festiwal ma charakter plenerowy, a jego program obejmuje zarówno występy na otwartych scenach, jak i koncerty w lokalnych klubach.

Data i miejsce

Termin: 10–12 lipca 2025

Lokalizacja: POGODNE SUWAŁKI, Suwałki

Organizacja i uczestnicy

Organizatorem wydarzenia są Suwałki Blues Festival, POGODNE SUWAŁKI oraz Suwalski Ośrodek Kultury. Współpracę wspiera Województwo Podlaskie jako partner strategiczny. W ramach festiwalu wystąpi około 50 zespołów i około 300 muzyków z wielu krajów, m.in. z USA, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Finlandii, Nigerii, Malezji, Włoch, Serbii, Francji, Litwy oraz Polski.

Program i atrakcje

W trakcie festiwalu zaplanowano liczne koncerty na scenach plenerowych oraz w klubach, a także koncerty akustyczne odbywające się na ulicach miasta. Wydarzenie urozmaicą dodatkowe atrakcje, takie jak śniadania bluesowe, parada motocykli, mobilna scena oraz wystawy. Wśród zaproszonych artystów znajdą się m.in. ØRGANEK, BLUES PILLS ze Szwecji, brytyjska grupa URIAH HEEP, a także polski zespół KULT. Istotnym elementem programu będzie projekt Jan Chojnackiego pod nazwą NALEPA & DZIECI BLUESA, prezentujący wybrane postaci sceny bluesowej wraz z orkiestrami.

Wstęp na koncerty plenerowe będzie bezpłatny, co pozwoli szerokiej publiczności na udział w wydarzeniu.

Autor: info_wydarzenia