Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Suwałki

Jakie to szczęście, że rękopis „Żółte, zielone, czerwone, niebieskie – niezwykłe przygody” Themersonów odnalazł się po 60-ciu latach.

I jestem pewna, że gdyby wydawnictwo nie opublikowało niezwykłej historii tej książki, czytelnicy byliby przekonani, że to dzieło współczesnych pisarzy dla dzieci.

Pozycja ta pokazuje, że wystarczy bardzo prosta, ascetyczna kreska i nieskomplikowany rymowany tekst, by pobudzić wszystkie zmysły milusińskich. Co bardzo istotne – rysunki, układ tekstu, czcionka niczym pisana na maszynie, zostały w całości zachowane jak w oryginale. Jedynym dodatkiem współczesnym jest płyta DVD.

Książka ta jest najwspanialszą pochwałą kreatywności i siły wyobraźni. Zachęca do nieszablonowego myślenia i do odwagi w tworzeniu czegoś innego. Uświadamia dziecku, że mając w zasięgu kilka kredek może ono wykreować świat na nowo, dowolnie go zmieniać, gdzie ograniczeniem jest tylko jego wyobraźnia.

Kamila Sośnicka

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.