Urządzenie do mycia podłóg to niezbędny element wyposażenia każdej firmy, która działa stacjonarnie. Każda powierzchnia przemysłowa wymaga odpowiedniej konserwacji, o czym informują zasady Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Czysta posadzka pozwala na zapobiegnięcie licznym wypadkom (np. pośliźnięcia się pracowników) i jednocześnie sposób na zwiększenie procentu efektywności wykonawców. Maszyny sprzątające odgrywają zatem niezwykle ważną rolę w roli przedsiębiorstwa. Właściciele firm mogą wybierać spośród licznych propozycji, jeśli chodzi o urządzenia czyszczące. Ci, którzy dysponują dużą liczbą metrów kwadratowych hali produkcyjnych, magazynów lub miejsc użyteczności publicznej, powinni zainwestować w szorowarka automatyczne o wysokiej wydajności, a osoby o nieco mniej zaawansowanych potrzebach, mogą postawić na urządzenie do mycia podłóg w domu.

Urządzenie do mycia podłóg — szybkość działania i efekt

Maszyna czyszcząca powinna zostać dobrana odpowiednio do wielkości pomieszczeń, w których docelowo ma być używana. W przypadku małych powierzchni często wystarczające okazują się urządzenia jednotarczowe i polerujące o średniej wydajności czyszczenia. Firma Hako dostarcza rozwiązań w postaci modeli z serii Clearserv, które wiodą prym na rynku maszyn do mycia podłóg. Używane urządzenia sprzątające zazwyczaj bywają zawodne, dlatego zdecydowanie lepszą opcją wydaje się zakup nowych produktów. Jednym z największych plusów wynikających z tego rozwiązania jest to, że są one objęte gwarancją producenta.

Najmniej zaawansowanym modelem Cleanserv jest SD43, którego wydajność czyszczenia jest równa 450 obrotom na minutę. To najbardziej podstawowa maszyna czyszcząca do podłóg. Można z niej korzystać podczas codziennego sprzątania mieszkania. Cleanserv SD43 sprawdza się także podczas prania wykładzin dywanowych. W zależności od wersji wspomniane urządzenie do mycia podłóg może służyć do czyszczenia twardych lub miękkich powierzchni posadzek. Dodatkowym atutem wynikającym z tego rozwiązania jest to, że ta myjka do podłogi zapewnia efekt lśniącego wykończenia, co jest szczególnie ważne w przypadku kafelek i paneli.

Maszyny do mycia podłóg — bardziej zaawansowana technologia

Podczas dokonywania decyzji odnośnie do zakupu urządzeń sprzątających, warto przeanalizować również korzyści wynikające z używania maszyn jednotarczowych i polerujących o nieco bardziej zaawansowanej budowie. Doskonałymi przykładami takiej technologii są modele Cleanserv PE53 oraz PB51.

W przypadku urządzeń do mycia podłogi Clenserv PE53 na największą uwagę obecny w nich system szybkoobrotowy i natryskujący. Co więcej, możliwość wspomagania jazdy dzięki ruchom wykonywanym przez szczotkę. PE53 sprawdza się podczas polerowania miękkich powierzchni. Wśród akcesoriów dołączonych do urządzenia do mycia podłóg znajdujemy również liczne polerski, tarcze napędowe, pady, ssawki i pierścienie służące do odsysania. Cleanserv PE53 osiąga do 1 100 obrotów na minutę, co czyni tę maszynę odpowiednią zarówno do sprzątania w warunkach domowych, jak i mycia małych powierzchni przemysłowych.

Z kolei maszyny do czyszczenia podłóg Cleanserv PB51 to modele o najwyższym zaawansowaniu technologicznym w tej serii. Ich wydajność powierzchniowa osiąga do 1 600 m2/h, przez co są dedykowane przede wszystkim do sprzątania małych i średnich magazynów, hal produkcyjnych oraz miejsc użyteczności publicznej, takich jak supermarkety, powierzchnie biurowe, szkoły i placówki szpitalne. Cechami charakterystycznymi dla PB51 jest niezawodna zwrotność, intuicyjny system obsługi i możliwość skutecznego odsysania pyłu.

Zakup produktu, jakim jest urządzenie do mycia podłóg, powinien zostać gruntownie przemyślany, Warto podczas tego procesu wziąć pod uwagę zagadnienia z zakresu budowy, przeznaczenia i funkcji, w jakie została wyposażona dana maszyna czyszcząca. Pamiętajmy, że taka inwestycja powinna być na lata, dlatego nie należy podejmować pochopnych decyzji.

Urządzenie do mycia podłóg — maszyny jednotarczowe i polerki