Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Suwałki

W czwartek (9 maja) został zaprezentowany oficjalny program studenckich juwenaliów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. MIG, ENEJ oraz GROMEE to główne, tegoroczne gwiazdy, które zagrają żakom oraz wszystkim mieszkańcom Suwałk. W tym roku studenckie święto odbędzie się na w Parku Konstytucji 3 Maja.
Program tegorocznych juwenaliów zaprezentowano podczas specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej, w której wzięli udział: dr Marta Wiszniewska, rektor PWSZ oraz Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.
- Jak co roku jako Miasto Suwałki włączamy się aktywnie w organizację imprezy, udostępniając przestrzeń miejską suwalskim studentom oraz przekazujemy 10.000 zł jako wsparcie finansowe  – powiedział podczas konferencji prasowej Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Poniżej przedstawiamy program juwenaliów:

24 maja
17.00 – Rozpoczęcie
17.05 – I suport
17.50 – I występ artystyczny (zespół Dotyk)
18.00 – koncert MIG
19.05 – II występ artystyczny (zespół Movement)
19.15 - przekazanie studentom kluczy do bram miasta przez PREZYDENTA MIASTA SUWAŁKI, oficjalne przemówienia, zaproszenie sponsorów
19.30 – koncert ENEJ
20.40 – III występ artystyczny (zespół Dotyk)
20.50 – IV występ artystyczny (zespół Movement)
21.00 – koncert GROMEE
22.15 – ZAKOŃCZENIE części koncertowej
 
·         Dodatkowo: strefa dla dzieci i całych rodzin, ogródek gastronomiczny
·         Wstęp wolny
25 maja
Dzień klubowy 
Klub KOSMO (C.H. PLAZA) i klub 3 Metry Pod Ziemią
 
PODLASKI FESTIWAL NAUKI I SZTUKI
Termin i miejsce: Park Naukowo-Technologiczny – 22 maja, godz. 10.00 – 14.00
To coroczna impreza naukowa organizowana przez wszystkie podlaskie uczelnie (już XVII edycja). W drugiej połowie maja odbywają się imprezy festiwalowe w Białymstoku (na stadionie Miejskim) w Łomży i 22 maja w Suwałkach. W Parku Naukowo- Technologicznym 22 maja odbędą się pokazy, warsztaty i wykłady organizowane przez kilkanaście uczelni. Będą walki robotów, pokazy pierwszej pomocy, doświadczenia chemiczne, łazik marsjański, zabawy dla dzieci i wiele innych. Hasłem tegoocznego festiwalu jest: „algorytmy_rzeczywistość”. Impreza m.in. pod Patronatem Prezydenta Miasta Suwałk. 
Więcej informacji na: http://podlaskifestiwal.pl/