Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Suwałki

W nocy doszło do potrącenia pieszego przez mercedesa. Mężczyzna szedł jezdnią poza obszarem zabudowanym nie posiadając żadnych elementów odblaskowych. Trafił do szpitala. Pamiętajmy! Odbijające światło elementy mogą o uratować zdrowie, a nawet życie.

Dzisiaj, tuż po godzinie 2.00, dyżurny suwalskiej Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Suwałkach, przy ulicy Pułaskiego, poza terenem zabudowanym. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że kierujący mercedesem, jadąc drogą krajową nr 8 w kierunku północnym, potrącił pieszego mężczyznę. W miejscu zdarzenia droga nie jest oświetlona, a mężczyzna szedł jezdnią w ciemnym ubraniu, bez żadnych elementów odblaskowych. 33–latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący mercedesem był trzeźwy, a pieszy miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie.


Po raz kolejny przypominamy, że noszenie elementów odblaskowych jest obowiązkiem pieszych, poruszających się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Element odblaskowy należy umieścić w miejscu widocznym dla innych uczestników ruchu tak, aby pieszy był z daleka widoczny.

Odblaski powinny być stałym elementem naszego ubioru po zmroku. Dzięki nim jesteśmy widoczni, a tym samym bezpieczniejsi na drogach.

  • Potrącenie – pieszy bez odblasków