Każdy przedsiębiorca powinien dokładnie rozważyć usługi, z jakich może skorzystać – dzięki temu możliwe jest uzyskanie znacznych oszczędności oraz zwiększenie efektywności prowadzonych działań. Jedną z zagwozdek, z którymi trzeba będzie się zmierzyć jest ta, dotycząca wzmocnienia firmowej floty pojazdów. Jeżeli nie masz zamiaru kupować nowego samochodu, warto wybrać najem długoterminowy auta albo leasing operacyjny. Obie te opcje są niezwykle popularne wśród przedsiębiorców, ale jedna z nich jest lepsza. Która? Sprawdźmy!

Najem długoterminowy auta i leasing – najpierw podobieństwa…

Trzeba przyznać, że zarówno najem długoterminowy auta, jak również leasing, są bardzo korzystnymi dla przedsiębiorców metodami wzmacniania firmowej floty pojazdów. W obu przypadkach będziesz mieć możliwość wybrania wysokiej klasy pojazdu o doskonałych parametrach, który będzie służył Tobie oraz Twoim pracownikom, zapewniając najwyższy komfort oraz bezpieczeństwo podróży. Możesz skorzystać z auta używanego lub nowego (w zależności od firmy, z której usług postanowisz skorzystać), a także wybrać jego markę, typ i osiągi. W ten sposób zaopatrujesz się dokładnie w taki pojazd, jaki jest Ci potrzebny.

Obie usługi są również bardzo korzystne z punktu widzenia finansowego – stanowią alternatywę dla tych osób, które nie chcą lub nie mogą zakupić nowego samochodu. Jest to ogromna oszczędność, która dodatkowo przyniesie dodatkowe korzyści finansowe – zarówno w przypadku najmu długoterminowego, jak również leasingu możesz bowiem dopisać wszelkie odsetki oraz odpisy amortyzacyjne do kosztów uzyskania przychodu.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz długoterminowy wynajem auta, czy leasing, będziesz mógł dowolnie użytkować samochód – bez jakichkolwiek ograniczeń, co pozwoli Ci realizować zarówno cele prywatne, jak również biznesowe!

a potem różnice

Poza wieloma podobieństwami, obie usługi również różnią się od siebie i to z korzyścią dla… najmu długoterminowego auta. Podstawową różnicę stanowi czas korzystania z usługi – wynajem długoterminowy samochodu w Warszawie i jakimkolwiek innym mieście to zwykle 12 miesięcy, zaś w przypadku leasingu nawet kilka-kilkanaście lat. Co więcej miesięczne stawki za wynajem są zazwyczaj niższe, niż w przypadku leasingu, a wypożyczalnie oferują liczne usługi dodatkowe, z których nie skorzystasz nigdzie indziej. Mowa tu między innymi o:

  • bezpłatnych usługach serwisowych,
  • możliwości skorzystania z auta zastępczego,
  • pełnym pakiecie ubezpieczeń,
  • darmowej wymianie opon na letnie lub zimowe i wielu innych.

Dodatkową zaletą wynajmu jest fakt, że po zakończeniu umowy nie musisz wykupywać auta. To Ty decydujesz czy zakończyć współpracę z wypożyczalnią, czy też ją kontynuować – możesz nawet skorzystać z zupełnie innego samochodu! Taka dowolność jest bardzo korzystna dla wielu przedsiębiorców.

No i na sam koniec warto wspomnieć o tym, że wynajem aut długoterminowy jest skierowany nie tylko do właścicieli firm, ale również osób fizycznych, dzięki czemu możesz spełnić swoje marzenia o podróżowaniu nowoczesnym samochodem, nawet nie będąc biznesmenem.

Wybierz właściwie!

Wszystko to sprawia, że wynajem długoterminowy samochodów dla osób fizycznych i firm cieszy się dzisiaj bardzo dużym zainteresowaniem. Pamiętaj, by niezależnie od usługi, którą wybierzesz, znaleźć odpowiednią wypożyczalnię lub firmę leasingową – dokładnie zapoznaj się z ofertami i opiniami wcześniejszych użytkowników, a usługi, z których skorzystasz, będą dla Ciebie w stu procentach satysfakcjonujące!

Najem długoterminowy auta czy leasing – co wybrać?