Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Suwałki

#ZostańwdomuzSOK to akcja, w której, mimo obecnej trudnej sytuacji, można odwiedzić Suwalski Ośrodek Kultury przez sieć. Bo skoro Wy nie możecie przyjść do nas, nasi instruktorzy wpadną z wizytą do Was.  Obserwujcie naszą stronę, profil na Facebooku oraz kanał YouTube, żeby być na bieżąco!

 

Inspiracji na kreatywne spędzanie wolnego czasu szukajcie na naszym YouTube i Facebooku. Pracujemy nad nowymi pomysłami – wkrótce pojawią się kolejne filmy!

Na początek zapraszamy do Pracowni Plastycznej Centrum SOK na chwilę kreatywnej zabawy. Halina Mackiewicz krok po kroku pokaże, jak łatwo wykonać oryginalną, artystyczną zakładkę do książki. Przygotujcie: kolorowy papier, ołówek, klej, nożyczki i dobry humor.

Razem z Magdaleną Zielińską z Pracowni Dziedzictwa Kulturowego SOK proponujemy niebanalny sposób na rodzinne popołudnie z planszówką. Ale nie taką zwykłą – zagramy w alquerque, średniowieczną protoplastkę popularnych warcabów. Pokażemy Wam jak grać, jak wykonać własną planszę i skąd wziąć pionki!