Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Suwałki

Wybór kominka często jest bardzo trudnym zadaniem. W dzisiejszych czasach posiadamy naprawdę szeroką ofertę pieców, przez co mamy pewien dylemat co wybrać. Nowoczesne kominki są świetną alternatywą dla tradycyjnych pieców. Który najlepiej się sprawdzi w Twoim pomieszczeniu? Na te pytanie postaramy się odpowiedzieć poniżej!

Tradycyjny kominek, a wolnostojący

Jeżeli chcemy się zdecydować na instalację tradycyjnego kominka, powinniśmy o tym pomyśleć już na etapie projektowania domu. Jest to koniecznie tym bardziej wtedy, kiedy kominek ten ma rozprowadzać ciepło do wszystkich pomieszczeń. W ten sposób unikniemy niepotrzebnego remontu oraz dodatkowych kosztów. Natomiast jeśli chcemy kupić kominek już w urządzonym mieszkaniu, warto zastanowić się nad zakupem pieca wolnostojącego. Niestety kominek nie może być jedynym źródłem ogrzewania, jednak doskonale poradzi on sobie z ogrzaniem pomieszczenia, w którym się znajduje.

Kominek wolnostojący jest gotowy do instalacji oraz pozwala na większą swobodę aranżacyjną. Musi on mieć tylko dostęp do przewodów kominowych. Przy takim wyborze możemy śmiało wybierać pośród setek kształtów, wzorów oraz rozmiarów. Z pewnością znajdziemy więc coś, co będzie pasować idealnie do naszego wnętrza.

 Tradycyjny kominek, a wolnostojący

W przypadku wyboru takiego kominka musimy zwrócić uwagę na jego moc grzewczą. Dodatkowo warto pamiętać o rodzaju spalanego paliwa oraz wpływie na środowisko. Jeżeli piec posiada dodatkowe certyfikaty, które potwierdzają obniżenie emisji szkodliwych substancji do otoczenia to jeszcze lepiej. Takie urządzenie świetnie sprawdzi się jako źródło ciepła oraz element dekoracyjny. Będzie się on świetnie prezentował przede wszystkim w mniejszych pomieszczeniach. Potrafi on podkreślić wystrój nowoczesnego wnętrza.

Żeliwne kominki

Dzięki temu, że są one wykonane z żeliwa cechują się dużą trwałością. Ważą one jednak zdecydowanie więcej niż piece wykonane ze stali. Materiał ten również dłużej się nagrzewa, jednak potrafi dłużej oddawać ciepło, nawet na długo po tym jak zgaśnie ogień w palenisku. W ten sposób możemy zapewnić sobie mniejsze zużycie opału. Dodatkowo ciekawe zdobienia na korpusie takiego kominka sprawiają, że świetnie się on nadaje dla osób, które cenią sobie tradycyjną stylistykę. Stanowić on może oryginalną ozdobę pomieszczenia. Doskonale sprawdza się w stylach angielskich oraz rustykalnych.

Kaflowe kominki

Obecnie jesteśmy świadkami powrotu kaflowych pieców w nowoczesnym wydaniu. Z zewnątrz wydają się one być tradycyjnymi piecami ceramicznymi, jednak do ich budowy stosuje się teraz wysokiej jakości materiały, które świetnie przewodzą ciepło i zapewniają sporą efektywność spalania i minimalny wpływ na środowisko. Potrafią one świetnie zdobyć tradycyjne wnętrza.

Stalowe kominki

Stalowe kominki Wrocław są zdecydowanie lżejsze niż te żeliwne czy kaflowe. Elementy takiego pieca są wycinane laserowo przy użyciu nowoczesnego sprzętu. Taka stal jest odporna na działanie wysokich temperatur. Dodatkowo komorę spalania wykłada się materiałem, który akumuluje ciepło, co wpływa na jeszcze większą efektywność spalania. Takie kominki świetnie sprawdzają się w stylach surowych, jak na przykład industrialnych. Również swoje miejsce znajdą w stylu retro.

Gazowe kominki

Takie kominki gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa. Są one wyposażone w zamkniętą komorę spalania oraz czujnik termopary. Posiadają one również własny system zasilający, przez co nie potrzebują instalacji elektrycznej. Można je obsługiwać za pomocą pilota. Nadadzą się więc one do minimalistycznych i nowoczesnych rozwiązań. Jeśli więc Twój salon ma dość mały metraż, warto się nad tą ofertą zastanowić.