Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Suwałki

Jak wzmocnić włosy podczas prostowania

Prostowanie włosów wciąż pozostaje jednym z najczęściej wybieranych zabiegów stylizacyjnych. Jednak nieprawidłowe używanie prostownicy i brak odpowiedniej ochrony włosów, może doprowadzić do ich przesuszenia. Do ochrony włosów przed wysoką temperaturą warto wybierać oleje roślinne i serum do włosów. Jak dbać o włosy w trakcie prostowania?

Kosmetyki o działaniu termoochronnym.

Stosowanie kosmetyków, które chronią przed wysokimi temperaturami to podstawa przy zabiegach stylizujących takich jak, prostowanie. Takie działanie wykazuje większość olei roślinnych, więc ich regularne stosowanie w postaci olejowania włosów, ułatwi zadbanie o zdrowie i piękny wygląd włosów. Świetnie sprawdzą się do tego oleje: kokosowy, arganowy, makadamia, czy z awokado. Jednak nawet najlepsze oleje roślinne nie zapewnią całkowitej ochrony. Dlatego warto również korzystać z naturalnych mgiełek o działaniu termoochronnym oraz odżywczych serum. Należy jednak pamiętać, że serum nie powinno być stosowane jako podstawowy kosmetyk, a dobry szampon i odżywka do włosów, które zapewnią nawilżenie włosów to podstawa.

Serum to produkt o wysokiej zawartości skoncentrowanych składnikach odżywczych, które regenerują, wzmacniają, chronią i poprawiają wygląd włosów. Serum również działa ochronnie przed wysokimi temperaturami związanymi ze stylizacją włosów lub przebywaniem na mocnym słońcu w upalne dni. Serum ma działanie natychmiastowe, więc efekty widoczne są od razu po nałożeniu kosmetyku.

Serum można stosować zarówno na włosy mokre, jak i suche. Chcąc uzyskać efekt ochronny warto nałożyć produkt na mokre włosy, dzięki czemu będzie on chronił włosy już podczas suszenia. Serum może być również wykorzystane do końcowej stylizacji włosów, dodając fryzurze gładkości i blasku. Preparat należy nakładać w niewielkiej ilości, najpierw rozcierając go w dłoniach, a następnie delikatnie nakładając na włosy od góry do dołu.

Zobacz też: Olejki roślinne. Sposób na suche i matowe włosy

Prawidłowe prostowanie włosów.

Szczególnie istotny jest wybór odpowiedniej prostownicy, urządzenie wysokiej jakości będzie powodowało mniej zniszczeń. Dodatkowo może posiadać funkcje, które mają za zadanie ochronę włosów. Dobra prostownica powinna się szybko rozgrzewać, mieć idealnie gładką powierzchnię i równomiernie rozprowadzać ciepło.

Prostowanie powinno się odbywać na całkowicie suchych włosach i dotyczy to również nałożonych kosmetyków. Po zaaplikowaniu mgiełki ochronnej lub serum należy odczekać kilka minut, aby zdążyła ona wyschnąć. Używanie prostownicy lub lokówki na mokre, lub wilgotne włosy szybko doprowadzi do ich zniszczenia.