Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Suwałki

5 powodów dla których warto wysłać dzieci na wakacje z dziadkami!

Czy na pewno to dobry pomysł? Czy dzieci nie zamęczą dziadków? A jeśli różnica pokoleń sprawi, że zarówno dla dzieci jak i dziadków wakacje będą męczarnią? Kiedy pada pomysł, aby dzieci pojechały na wakacje z dziadkami, mamy mnóstwo pytań i wątpliwości. Zupełnie niepotrzebnie! Przedstawiamy Wam 5 argumentów przemawiających za takimi wakacjami, które rozwieją wszystkie Wasze obawy!

  1. Okazja do zacieśnienie więzi

Na co dzień nie ma wielu okazji aby nasze dzieci spędziły więcej czasu z dziadkami – dzieci chodzą do szkoły, po powrocie odrabiają lekcje, zajmują się swoimi sprawami. Jeśli dzieci nie mieszkają ze swoimi dziadkami w jednym domu to wizyty odbywają się zazwyczaj raz w tygodniu lub rzadziej. Nie wspominając już o sytuacjach, gdy dziadków i wnuki dzieli kilkaset kilometrów – wtedy okazji do wspólnego spędzania czasu jest naprawdę mało. Podczas wakacji nad morzem, które są okazją do wspólnych zabaw i rozmów, nasze dzieci zbudują z dziadkami cudowną więź i nadrobią wspólnie spędzany czas.

  1. Zdrowie dla dziadków

Wakacje z wnukami wymagają od dziadków nieco większej niż na co dzień aktywności fizycznej – wspólnej zabawy, wyjścia na plażę, basen czy chociażby spacer. Jest to więc doskonała okazja by zadbać o ich zdrowie – zmuszeni do aktywności dziadkowie rozruszają zastane stawy i kości. Ponadto, jeśli wybierzemy hotel z rehabilitacją nad morzem, możemy wysłać naszych dziadków na zabiegi rehabilitacyjne. Sama obecność jodu nad morzem pozytywnie wpływa na zdrowie osób starszych – pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, funkcji poznawczych, metabolizmu energetycznego oraz funkcjonowaniu tarczycy.

  1. Zacieranie różnicy pokoleń

Twoich rodziców przeraża obsługa smartfona i nie wiedzą co to tablet? Z pomocą przyjdą wnuki, które o najnowszych technologiach wiedzą wszystko! Kontakt seniorów z osobami korzystającymi na co dzień z dobrodziejstw techniki pozwoli oswoić im się z urządzeniami nowej generacji, które są dla nich czarną magią. Jednak ten argument działa także w drugą stronę – jeśli Twoje dziecko ma rękę przyklejoną do smartfona lub jest uzależnione od tableta, dziadkowie pokażą mu że da się dobrze bawić bez urządzeń elektronicznych. Wnuki będą mogły posłuchać opowieści o tym jak kiedyś poznawało się przyjaciół bez facebooka i grało w piłkę z kolegami nie poprzez szklany ekran. Dziadkowie na pewno pamiętają też zabawy, które nie wymagały żadnych cudów techniki – dla Twojego dziecka jest to więc reset od szklanego ekranu!

  1. Opieka nad starszymi ludźmi

Dla naszych dzieci wakacje z dziadkami różnią się od wakacji z rodzicami – podczas wakacji z mamą i tatą to my jesteśmy w pełni odpowiedzialni za nasze dzieci, pilnujemy ich na każdym kroku. Jednak kiedy dzieci wyjeżdżają z dziadkami, w pewnym stopniu zaczynają się także dziadkami opiekować. Wszystkie wycieczki planują z myślą o tym, aby dziadkowie się nie zmęczyli, przynoszą im kawę, ustępują im miejsca kiedy miejsc na ławce jest zbyt mało, nie zostawiają dziadków samych na dłuższy czas i nie puszczają ich samych w dalszą drogę. Nawet te drobne gesty sprawiają, że nasze dziecko uczy się opieki nad starszymi ludźmi. To nauka odpowiedzialności i empatii, która wszczepiona od najmłodszych lat będzie owocować w przyszłości.

  1. Wypoczynek dla nas samych

O tym argumencie nie możemy także zapomnieć, choć z pozoru wydawać się może dla nas egoistyczny. Jednak nie możemy zapominać o tym, że samopoczucie rodziców wpływa na funkcjonowanie całej rodziny. Wszelki stres i zmęczenie mimowolnie przekładamy bowiem na codzienne życie i dzieci. Szczęśliwy rodzic to szczęśliwa rodzina – nie można więc patrzeć na swój odpoczynek od dzieci jako na coś samolubnego, ale jako na okazję do regeneracji nas samych. A regeneracja nas samych to lepsze funkcjonowanie całej rodziny!

Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości czy wakacje wnuków z dziadkami to dobry pomysł? Nie ma więc czego się bać – czas pakować dziadków i dzieci! Gwarancja zadowolenia trzech pokoleń murowana!