Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Suwałki

Jak urządzić małą sypialnię w wielkim stylu?

Mała sypialnie wcale nie musi być nudna, prosta czy też bez charakteru. Wręcz przeciwnie. Może stać w opozycji do tych słów i cieszyć oczy swoim stylem. Kluczem do sukcesu jest zachowanie równowagi pomiędzy estetyką, a ergonomią. Ale jak to zrobić? Wystarczy tylko zastosować się do naszych rad i efekt „wow” gwarantowany.

Wybór łóżka ma znaczenie

Zacznijmy od wyboru łóżka. W tym przypadku musicie pamiętać, że jego estetyka ma duże znaczenie, tak samo jak wygoda. Ale rzecz jasna na wygodę w dużej mierze wpływa odpowiednio dobrany materac. Naszym zdaniem najlepiej postawić na model z włókna kokosowego. Jeżeli zaś chodzi o łóżko to must have jest łóżko tapicerowane. Trzeba przyznać, że przyciąga ono uwagę i rzeczywiście zachwyca. Możecie zdecydować się na takie w kolorze jasnym typu szare, bądź kremowe, a nawet białe. Do tego zagłówek może być pikowany. Dzięki temu łóżko zyska jeszcze bardziej reprezentacyjny charakter.

O doborze kolorów zdań kilka

Już teraz musimy poruszyć tematykę kolorystyki. O ile w dużych i przestronnych wnętrzach można pozwolić sobie na sporo, tak w małych i ciasnych już nie. Dlatego też, aby nie zakurzyć kubatury małej sypialni najlepiej postawić na jasną kolorystykę. Dotyczy to nie tylko łóżka, ale i koloru wykończenia ścian czy podłogi. I skoro o nich mowa to pamiętajcie, że aby zachować ergonomię, ale i cieszyć się funkcjonalnością należy wybierać materiały, które łatwo jest utrzymać w czystości. W przypadku podłogi to panele winylowe. Ale możecie również zdecydować się na podłogę wykonaną z żywicy epoksydowej. Na jednej ze ścian warto umieścić płytki 3D.

Jakie meble wybrać?

Wybór mebli również jest ważny. Absolutnie należy zrezygnować z meblościanek. Alternatywą i to świetną dla nich są meble wolnostojące posadowione na linearnych nóżkach. Dodają one lekkości, ale i sprawiają, że łatwiej utrzymać czystość podłogi. Do tego należy pomyśleć i wysokiej zabudowie. Szafa na wymiar czy komoda w kolorze białym oraz toaletka wystarczą. Polecamy modele wykonane z drewna, a to za sprawą, że drewno jest ekologicznym materiałem, ale też zachwyca swoją strukturą. Na powierzchni widoczne są słoje oraz sęki, które dodają całości unikalnego charakteru tworząc wspaniały rysunek. Nie bez znaczenie jest również to, że drewniane meble są wręcz zalecane dla alergików czy astmatyków, choćby dla tego, że mają działanie antyseptyczne.