Wizyta w Galerii Jednego Obrazu SOK będzie okazją do podziwiania prac uczniów ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Suwałkach, który w tym roku obchodzi 70-lecie swojego istnienia. Uczniowie podjęli się próby zilustrowania pojęcia miłości za pomocą pędzla i farb. Prezentowane obrazy, pod tytułem „Oblicza miłości”, są wyrazem przeżyć i tęsknoty za tym, czego wszyscy pragniemy. 

Galeria Jednego Obrazu
pl. J. Piłsudskiego

wstęp wolny | wystawa czynna od 18.02.2022 do 18.03.2022

zamów transport door-to-door >>

Wizyta w Galerii Jednego Obrazu SOK będzie okazją do podziwiania prac uczniów ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Suwałkach, który w tym roku obchodzi 70 – lecie swojego istnienia. Uczniowie podjęli się próby zilustrowania pojęcia miłości za pomocą pędzla i farb. Prezentowane obrazy, pod tytułem „Oblicza miłości”, są wyrazem przeżyć i tęsknoty za tym, czego wszyscy pragniemy. Udział w wydarzeniu takim jak wernisaż w galerii pozwala osobom z niepełnosprawnościami uwierzyć w swój talent i możliwości, a z kolei widzowi pokazują, że sztuka może być formą komunikacji. 

Arteterapia z powodzeniem funkcjonuje jako jedna  z wielu metod pracy z uczniem. Malowanie na płótnie daje możliwość poszerzenia pasji i rozbudzenia wewnętrznej kreatywności, a co najważniejsze – przynosi radość i uwalnia endorfiny. Uczniowie SOSW nr 1 w Suwałkach poprzez swoje prace plastyczne wyrażają siebie i zapraszają do poznania ich świata. Ten świat jest niebywale barwny i poruszający, o czym możemy przekonać się zatrzymując się na chwilę i oglądając dzieła młodych twórców.

Prace zostały wykonane pod kierunkiem terapeutów, pedagogów specjalnych pracujących w ośrodku.

Ekspozycję można oglądać 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Znajduje się w zabytkowym budynku dawnej miejskiej rogatki, w którym od 2008 roku mieści się Galeria Jednego Obrazu Suwalskiego Ośrodka Kultury.


Regulamin imprez i wydarzeń artystycznych w Suwalskim Ośrodku Kultury >>