Na kwietniowe spotkanie z teatrem zapraszają seniorki z Suwalskiego Klubu Seniora. Przed nami spektakl w pełni autorski, z oryginalną muzyką, choreografią i scenografią, poruszający tematy wokół kobiecości. Wspólnie z suwalskimi seniorkami udamy się w podróż przez różne etapy życia kobiet. Aktorki spróbują odkryć przed widzami tajemnicę immanentnego piękna, które nie liczy dni i jest niezależne od zewnętrznych głosów.

8.04.2022, godz. 19.00 
Sala Granatowa, ul. Noniewicza 71

wstęp wolny, obowiązują wejściówki dostępne od 25 marca w SOK, ul. Noniewicza 71 (limit 2 wejściówek na osobę)

Seniorki z Suwalskiego Klubu Seniora zapraszają na spektakl “Tańce na róże”. We współpracy z artystami przygotowują autorską muzykę, choreografię oraz scenografię. Spektakl jest próbą pochylenia się nad tematem kobiecości, sięgnięciem do autentycznych doświadczeń bycia kobietą w różnych okresach życia. Pomysłodawczynie projektu w dużej mierze oparły scenariusz na własnych wspomnieniach i przeżyciach, co dodaje sztuce autentyczności. “Tańce na róże” poruszają tematy związane m.in. z zależnością córki od matki, wagą pierwszych związków damsko-męskich i innych relacji, w tym damsko-damskich, poczuciem (lub braku) własnej atrakcyjności, stereotypowym spojrzeniem na starość i w końcu odnajdywaniem immanentnego piękna, które nie liczy dni i jest niezależne od zewnętrznych głosów.

Seniorki tworzą teatr społeczny i marzą, aby ich sztuka wybrzmiała również poza granicami rodzinnego miasta. Chcą, aby sztuka była w pełni profesjonalna, a co za tym idzie, potrzebują do tego środków finansowych. W planach mają występy dla publiczności w Warszawie i w Częstochowie. Suwalskie seniorki chcą integrować środowiska senioralne, wymieniać się doświadczeniami i przy okazji przeżyć wyjątkową przygodę. Realizację marzeń Pań można wesprzeć wpłacając pieniądze na specjalną zbiórkę. SZCZEGÓŁY>>


Grupa teatralna działa przy Suwalskim Klubie Seniora, prowadzonym przez Stowarzyszenie “Nie Po Drodze” od 2016 roku. Skupia mieszkańców Suwałk powyżej 60 r. życia. W międzypokoleniowym gronie, z pomocą młodych animatorów doświadczają teatru. Niejednokrotnie po raz pierwszy w życiu mają okazję do pracy z ciałem, głosem i scenicznymi partnerami, poznają siebie w nowych sytuacjach. Na tapetę teatralnych poszukiwań biorą aktualne i ważne dla nich tematy i przy okazji spełniają swoje artystyczne marzenia.


Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury