Komendant Miejski Policji w Suwałkach podziękował za wzorową postawę pracownicy jednego z suwalskich banków. W skierowanych słowach nie krył uznania oraz wdzięczności. Dzięki pracownicy banku mieszkanka Suwałk nie straciła 50 tysięcy złotych.

Komendant Miejski Policji w Suwałkach młodszy inspektor Bartosz Lorenc podziękował i złożył gratulacje za wzorową postawę pracownicy suwalskiego banku. Kobieta, wykazując się czujnością i empatią, zapobiegła oszustwu metodą „na policjanta”, do którego miało dojść na szkodę jednej z mieszkanek miasta.

Na początku listopada mężczyzna podający się za policjanta próbował wyłudzić pieniądze od 92-letniej mieszkanki Suwałk. Przekonał seniorkę, że jej pieniądze są zagrożone i należy wypłacić je z konta. Będąc z nią w stałym kontakcie polecił kobiecie pójść do banku i wypłacić oszczędności. Tam plany oszustów pokrzyżowała pracownica banku, kiedy dowiedziała się, że seniorka planuje przekazać ponad 50 tysięcy złotych rzekomym policjantom. Kobieta poinformowała seniorkę, że jej pieniądze są bezpieczne, a sprawę należy zgłosić prawdziwym stróżom prawa. Tylko dzięki czujności pracownicy banku, mieszkanka Suwałk nie straciła oszczędności. 92-latka zgłosiła się do komendy i złożyła zawiadomienie w tej sprawie.