Wczoraj policjanci z suwalskiej "drogówki" zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych. Przyglądali się również pieszym, gdyż to właśnie ci uczestnicy są najbardziej narażeni na negatywne skutki wypadków drogowych.

Przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych, jak również przechodzenie na czerwonym świetle, to część wykroczeń popełnianych przez pieszych w Suwałkach. Z kolei najczęstsze błędy kierowców polegały na wyprzedzaniu bezpośrednio przed oraz na przejściach dla pieszych, a także omijaniu innego pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu.
Przypominamy, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, musi zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego. Natomiast pieszy powinien zawsze upewnić się, czy może bezpiecznie przejść przez przejście. Powinien pamiętać także, że podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych zabronione jest korzystanie z telefonu lub innych urządzeń elektronicznych.